Pierwsza tura zawodów za nami! Między 15 a 17 kwietnia br. nad zbiornikiem Spałek w Strzelcach Opolskich miały miejsce karpiowe zawody z cyklu „TURNIEJ DWÓCH ŁOWISK”. Organizatorem zawodów jest Strzelecki Klub Karpiowy „CYPRINUS”. Całość udała się dzięki uprzejmości i pomocy Koła PZW Strzelce Opolskie – Miasto, za którą dziękujemy.

Zawodom towarzyszyła świetna atmosfera, co już jest normą na zawodach SKK. Dopisały również ryby, które udało się przechytrzyć każdej z ekip. W sumie zawodnicy wyholowali 221,135 kg ryb. Łowcą największej był Mateusz Mazurek – karp o masie 14,12 kg. Najmniejszą rybą był również karp – 2,01 kg złowiony przez Łukasza Krawca. Pośród 38 sztuk były tylko dwa amury, ale zważywszy na zimną jeszcze wodę i tak cieszą swoich łowców.

Poszczególne wyniki kształtują się następująco:

  1. Mateusz Grzanka, Mateusz Mazurek – 56,885 kg (7 ryb)
  2. Jacek Frankowski, Kamil Sieroszewski – 43,445 kg (7 ryb)
  3. Zbigniew i Jakub Plaszczyk – 38,26 kg (9 ryb)
  4. Wojciech i Ignacy Czapla + Dawid Kawa (team runner) – 31,07kg (6 ryb)
  5. Łukasz Krawiec, Jacek Borycki – 27,84 kg (4 ryby)
  6. Marek Jaszkowic, Piotr Kwieciński – 21,085 kg (4 ryby)
  7. Karolina Brol, Oskar Zabłocki – 2,5 kg (1 ryba)

Przed karpiarzami kolejna tura zawodów, która odbędzie się w zupełnie innych realiach: inna pora roku, temperatura otoczenia, a przede wszystkim łowisko (Grabów n. Nakła). I tak zawodnicy postawieni zostaną przed zupełnie nowym wyzwaniem. A zdarzyć się może wszystko. Ostateczny wynik jest sprawą otwartą.

W czasie strzeleckich zawodów odwiedziło nas sporo ludzi interesujących się poczynaniami wędkarzy pod znakiem SKK „CYPRINUS”. Za wszystkie serdecznie dziękujemy, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że są one wyrazem aprobaty dla naszej działalności. Jest nam miło! Szczególne podziękowania dla prezesów zaprzyjaźnionych z nami Kół PZW z Kędzierzyna – Koźla i Strzelec Opolskich, kolejno – dla Andrzeja Szkudlarka i Zdzisława Ćwieląga. Ponadto miło nam było gościć mistrza w wędkarstwie morskim kol. Jurka Wojciechowskiego oraz niezwykle sympatycznego i stale pałającego entuzjazmem najstarszego karpiarza w Polsce – „Dziadka”. A także naprawdę duże rzesze kolegów karpiarzy, również tych którzy zmagają się z cyprinusami na … tyczkę (pozdrowienia dla Marcina Malca i jego rodziny).

Nasz Maraton Karpiowy jest nie tylko imprezą ukierunkowaną na wędkowanie, ale – co równie ważne – na integrację i wymianę doświadczeń. Kto wrócił zmęczony, ten korzystał w pełni!

Za opiekę patronacką dziękujemy: Magazynowi Karp Max, Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego, portalowi Carppassion oraz Angloo.com. A także wspierającym nas partnerom: Genesis Carp, Aller aqua i Diamond Baits.

Czekamy na drugą turę!

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”

W. Czapla

Prezes SKK „CYPRINUS”