Obrotówki zdobyły sławę jako jedne z najskuteczniejszych szczupakowych przynęt. Wiadomo, są oczywiście dostępne na rynku te bardziej i mniej skuteczne w łowieniu. Jakie modele są zatem tymi najlepszymi z najlepszych?

Jako lidera naszego zestawienia wyróżnić można produkty firmy Mepps, mianowicie Black Furry w kolorze chartreuse w rozmiarach 2 i 3. Podobną skuteczność mają obrotówki Wirek Duble Round i Wirek Long. Wędkarze polubili również szeroką gamę produktów firmy Spinnex, głównie za efektywność i niezwykle niską cenę. Trochę starsze, ale wciąż nie tracące na swojej skuteczności są obrotówki Dam, Daiwa oraz Balzer. Duża część wędkarskiego grona chwali sobie również produkty takie jak dragon viper i comet.

obrotówki na szczupaka
Obrotówka sprawdzi się w każdych warunkach

Oczywiście, ciężko wybrać najlepsze produkty z danej kategorii. Trzeba wziąć poprawkę na to, że dużo zależy również od tego w jakich warunkach łowimy i w jakim okresie sezonu. Ale wskazówki innych i doświadczonych poławiaczy w kwestii doboru odpowiednich obrotówek mogą być jak najbardziej pomocne. Trzeba pamiętać też o tym, że jakoś nie zawsze idzie w parze z wysoką ceną, więc dobrze przed zakupem zrobić jakiś stosowne zapoznanie z produktami

2 KOMENTARZE