5 przynęt do Method Feeder na sezon 2020, które warto mieć

0
800

Wybór sprawdzonej przynęty do Method Feeder to temat, który budzi emocje i ożywione dyskusje wśród wielu wędkarzy. Jak to w świecie wędkarskim bywa, niektórzy strzegą przynęt jako największej tajemnicy, inni chętnie dzielą się swoją wiedzą. Trzeba jednak powiedzieć otwarcie, że nie ma cudownej przynęty, dzięki której zawsze i wszędzie będziemy łowić więcej od innych. Oczywiście odpowiedni dobór przynęty jest ważny, ale to tylko część składowa rzutująca na nasz końcowy sukces. Producenci z roku na rok serwują nam kilka nowości także jeśli chodzi o przynęty. Pojawiają się nowe smaki, zapachy, przynęty o zmodyfikowanym składzie. Każda firma na tle konkurencji chce mieć ten jeden krok przewagi. Na wstępie warto zaznaczyć, że przy wyborze przynęty nie jesteśmy niczym ograniczeni. Mamy pełną dowolność w ich wyborze, a to na co się zdecydujemy często zależy od łowiska, zwyczajów ryb, pory roku, czy po prostu naszego przeczucia. Wbrew pozorom przekonanie wewnętrzne wędkarza o skuteczności danej przynęty, wiara w nią, są potrzebne. Zobaczmy więc 5 ciekawych przynęt do Method Feeder na sezon 2020, które warto mieć ze sobą nad wodą.

5. Profess Mini Boilies – FC 4

kulki fluo 8mm profess feeder fc4 - Kopia

Przynęty znane na rynku od kilku sezonów. Skuteczne zarówno na dzikich wodach jak i łowiskach komercyjnych. Wyróżniają się wysokim poziomem aromatów, są świetnie widoczne na dnie. FC 4 to mix kolorów, dostępny w wersji tonącej i pływającej. Kulki posiadają dziurkę, dzięki czemu można zakładać je na włos z gumką lub bagnetem.

4. Ringers Chocolate Orange Wafters 6mm

Ringers Chocolate Orange

Jedne z najpopularniejszych przynęt w wielkości 6mm. Charakteryzują się przyjemnym czekoladowym zapachem a”neutralna” pływalność zwiększa ich skuteczność głównie na łowiskach komercyjnych.

3. Maros Serie Walter WAFTER 8/10mm – N-Butyric

Maros skisłe masło

Popularne “skisłe masło”, to jedna najbardziej znanych przynęt firmy Maros. Dzięki neutralnej wyporności tych dumbellsów są one jeszcze skuteczniejsze. W opakowaniu dostępne są dwa rozmiary 8 i 10 mm.

2. SonuBaits Pellet O’S 8mm Spicy Sausage

SonuBaits Pellet O'S 8mm Spicy Sausage

Przynęta, którą upodobały sobie m.in karpie i jesiotry, praktycznie o każdej porze roku. Pellety z przewierconymi otworami, gotowe do zakładania na włos, lub z przyponem push stop. Warto dodać, że w każdyum opakowaniu znajdują się dodatkowe stopery.

1. Pellet Profess OILED Hook 8mm SARDYNKA

Pellet Sardynka 8 mm

Przynęta, która jest obecna na rynku od sezonu 2019 i już zagościła na dobre w pudełkach wielu wędkarzy. Przynęta skuteczna w połowie praktycznie wszystkich gatunków ryb w tym karpi, karasi, leszczy czy linów. W opakowaniu otrzymujemy pellety w wielkości 8mm nasączone nie tylko olejami rybnymi ale tez substancjami, które stymulują u ryb pobieranie pokarmu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich substancji odżywczych, ryby chętniej żerują, tym samym wędkarz cieszy się lepszymi braniami. Poprzez zastosowanie olejów, pellet wolniej rozpuszcza się wodzie i wytwarza chmurę dodatkowo wabiącą ryby. Dla wielu wędkarzy przynęta jest “asem w rękawie” i bardzo często otwiera wodę.