W niedzielę, 19 czerwca, w Krośnie Odrz. odbyła się masowa impreza wędkarska „54 Złota Rybka”.

złota rybka krosno

Zawody z wieloletnimi tradycjami, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wśród wędkarzy i sympatyków wędkarstwa, posiadające godną oprawę, swoisty klimat i sympatyczną atmosferę, które czynią je niepowtarzalnym zjawiskiem wśród wielu innych zawodów rozgrywanych w Polsce.

zawody złota rybka

Wędkarze koła PZW nr 1 w Lubsku,  na przestrzeni tych ponad pięćdziesięciu lat, wielokrotnie wykazali się swoimi umiejętnościami, zajmując czołowe lokaty w różnych kategoriach. Jednak dla większości z nas najważniejszy jest sam start  w zawodach, spotkania z przyjaciółmi i zasmakowanie wędkarskiej przygody w atmosferze przyjaznej rywalizacji. W tym roku nasze koło w zawodach reprezentowała drużyna ośmioosobowa, w czterech kategoriach: kadetów U-14, juniorów U-18, seniorów indywidualnie, kobiet i seniorów drużynowo.

Przygotowania do startu rozpoczęliśmy od wyboru zanęt i dodatków zanętowych, których jakość   i przydatność na różnych łowiskach przetestowaliśmy na treningach. Tutaj wybór padł na produkty firmy NIWA s.c. Bazę stanowiła zanęta PLATINUM CHAMPION RIVER, w mieszance z gliną rzeczną i wiążącą (na Odrę i Bóbr) oraz NIWA PLATINUM LIGHT, z ziemią rozpraszającą (na kanał starej Odry).

Szczególne emocje towarzyszyły zawodnikom  na Bobrze,  w sektorze juniorów U-18, którego zwycięzca mógł liczyć na rewelacyjną nagrodę, 12 metrową wędkę nasadową (tzw. tyczkę) firmy SHIMANO, ufundowaną przez jednego ze sponsorów: Sklep Wędkarski 555 z Krosna Odrz. Ostatecznie wędka trafiła do Michała Małyszko z koła PZW Lubsko 3, który w końcówce zawodów skutecznie wyholował dużego leszcza, pokonując zawodnika z naszego koła Gabriela Kucharskiego. Gratulujemy zwycięzcy i cieszymy się z postawy naszego juniora, który zbudował niezły wynik mając w łowisku tylko małe ryby.

wyniki zawodów złota rybka

W rywalizacji drużynowej nasze starania nie przyniosły jednak oczekiwanych efektów – pomimo, jak nam się wydawało, nie najgorszego losowania.

IMG_5605

Pozostało nam jedynie oklaskiwać zwycięzców i liczyć na lepszy start w roku przyszłym, na co już się cieszymy.

54 złota rybka

W dekoracji zawodników uczestniczyli m.in. pan Marek Cebula, Burmistrz Krosna Odrz.w stroju pirata, pan Marek Kardasz, przedstawiciel sponsora – firmy NIWA s.c. i  pan Mirosław Kamiński, prezes Zarządu Okręgu PZW w Zielonej Górze.

złota rybka zawody wędkarskie

Podniosłe chwile przeżyliśmy jeszcze podczas podsumowania Okręgowego Konkursu Pracy z Młodzieżą za 2015 r., który wygraliśmy z dużą przewagą. Miałem zaszczyt reprezentować nasze koło na podium, podczas wręczenia pucharów i nagród.

zawody wedkarskie lubsko

Sukces pracy z młodzieżą, w dużej mierze zależy od zaangażowania instruktorów wędkarskich, społecznie realizujących plan zajęć. Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim kolegom, którzy prowadzili szkolenia i pomagali w ich organizacji. Swoją pracą dołożyli cegiełkę do wyszkolenia i wychowania nowego pokolenia wędkarzy. Szczególne podziękowania należą się dla kol. Zbigniewa Wojtasika, Pawła Lesińskiego, Ryszarda Freiera, Zygmunta Michalaka, Roberta Kucharskiego, Józefa Stróż i Honoraty Rutkowskiej. Od kilku lat należymy do ścisłej czołówki w Okręgu PZW w Zielonej Górze pod względem zakresu i jakości pracy  z młodzieżą, a to przekłada się na osiągane przez naszych juniorów wyniki. Tak intensywna praca możliwa jest dzięki zaangażowaniu zarządu koła i wsparciu  naszych przyjaciół, do których od lat możemy zaliczyć również firmę NIWA s.c. Dziękujemy.