Wbrew pozorom obrotówka bywa bardzo dobrym sposobem na złowienie bolenia, toteż między bajki należy włożyć, to, że rybę tą można upolować jedynie stosując woblery prowadzone w taki sposób aby zmylić swojego przeciwnika. Co prawda połów bolenia, jest nieco mniej skuteczny niż na woblery, ale dostarcza o wiele większą dawkę adrenaliny.

Podczas  połowu bolenia na obrotówkę, nie należy zapominać o tym, że drapieżnik ten wymaga zastosowania odmiennej techniki, niż przy innych rybach łowionych tą metodą. Obrotówkę należy prowadzić stosunkowo wolno, na głębokości mieszczącej się w  między 10 a 20 cm. Najodpowiedniejsze do połowu bolenia będą obrotówki w rozmiarze około 2 gramy.

Wędkarze, którzy chcą upolować bolenia na obrotówkę nie powinni zapominać o tym, że jest to ryba o naturze bardzo płochliwej, toteż, kiedy już uda nam się ją złapać należy szybko i dynamicznie pociągnąć wędkę w górę. Gdy już znajdziemy się w takiej sytuacji, na naszą niekorzyść, oprócz samego bolenia, działać będzie również nurt rzeki oraz żyłka, którą drapieżnik ten może zerwać, właściwie, jednym ruchem.

Kiedy już zdecydujemy się polować na bolenia używając do tego obrotówki, nie powinniśmy się nastawiać na to, że uda nam się złowić wyjątkowe okazy tego drapieżnika. Chociaż długość bolenia może maksymalnie wynosić ok. 120 cm, to na obrotówkę co najwyżej można złowić okaz mierzący 60 cm, a i to będzie nie lada wyzwaniem dla mniej zaprawionych w boju wędkarzy.

2 KOMENTARZE