bluza z kapturem dragon

Dobrej jakości oraz specjalistyczna odzież wędkarska to nieodzowny element ekwipunku współczesnego wędkarza, a jej odpowiedni dobór (zwłaszcza w chłodniejszych porach roku) znacząco wpływa na komfort podczas wędkowania w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Tegoroczna jesień przypomina raczej początek wiosny, ale tak czy inaczej niższe temperatury coraz mocniej dają się nam we znaki, zwłaszcza jeżeli na nasze łowiska wybieramy się wczesnym rankiem lub wieczorem. Długo utrzymująca się lub opadająca mgła w połączeniu z niewielkim wiatrem potrafi wystawić nasze samozaparcie na prawdziwą próbę. Aby wyjść z niej z zadowoleniem warto odpowiednio się przygotować, a naszą uwagę powinniśmy skupić na odpowiednim doborze naszego wierzchniego okrycia.
Od niedawna mam przyjemność użytkować nową, bawełnianą bluzę z kapturem i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Bluza w kolorze oliwkowego brązu wykonana jest bardzo starannie. Wewnętrzna strona pokryta fleecem zapewnia odpowiednią ochronę w chłodne dni i noce. Zdarzało mi się wędkować nocą w temperaturze ok. 8 stopni mając na sobie wspomnianą bluzę, a pod nią jedynie t-shirt oraz bardzo cienki polar i przyznaję z pełną odpowiedzialnością, że taki zestaw w zupełności wystarczył.

Nowe bluzy Dragona to praktycznie ten sam produkt co poprzednie wersje, a różnica widoczna jest jedynie w nowych nadrukach, wciąż najwyższej jakości. Sprawdzony materiał, z którego zostały uszyte sprawia, że odzież jest bardzo wygodna. Świetnie leży i nie krępuje ruchów. Warto jedynie zwrócić na rozmiarówkę. Noszę rozmiar S, który przy moim wzroście (1,82 m) oraz wadze (85 kg) pasuje idealnie, dając mi jednocześnie odpowiedni zapas umożliwiający założenie dodatkowej warstwy pod spodem.
Dragonowska bluza z kapturem może z powodzeniem posłużyć w charakterze drugiej warstwy pod wodoodporną kurtkę. Co prawda, nie posiada właściwości oddychających (w stylu membrany), ale podczas niskich temperatur zapewnia odpowiednią ochronę i wysoki komfort.

Wygodna czapka

Oprócz samej bluzy warto zwrócić uwagę na odpowiednie nakrycie głowy. W tym wypadku zdecydowanie moim faworytem jest lekka czapka EasySTRETCH typu Beanie o bardzo wysokiej oddychalności. Wygodna i uszyta z materiału Easy-Stretch o doskonałej jakości, bardzo dobrze się nosi. Mam ją już kilka dobrych sezonów i praktycznie nie widać po niej żadnego zużycia. Najistotniejsze jest jednak to, że nawet w ciepłe dni zapewnia wysoką ochronę przed wiatrem, ale przy tym nie mam obawy przed przegrzaniem głowy.

Autor: Piotr Czerwiński