Wszyscy wędkarze zdają sobie sprawę z tego, że dobór odpowiedniej przynęty jest bardzo ważnym elementem, w polowaniu na każdą rybę. Szczególnie jest to istotne, wówczas, gdy wybieramy się nad łowisko w celu złowienia nieco bardziej, niż inne, wymagających ryb, do których, z pewnością należy zaliczyć bolenia.

Jaki twister na bolenia wybrać?

Kiedy, już naszym celem staje się boleń, warto zabrać nad rzekę ze sobą kilka rodzajów przynęt, gdyż nie wiadomo dokładnie w jakich warunkach przyjdzie nam łowić. Wśród nich z pewnością powinny znaleźć swoje miejsce, bardzo popularne, należące do gumowych przynęt – twistery.

twister na bolenia
Twister może być killerem boleniowym

Twistery, przydadzą się nam szczególnie wtedy, kiedy woda mętnieje oraz wtedy, kiedy nastąpił gwałtowny spadek jej poziomu. Należy je prowadzić w taki sposób, aby nie spłoszyć bolenia, wobec czego najoptymalniejszym będzie ten, w którym przynętę zawieszoną na wędce poprowadzimy z ukosa.

Jaki kolor i długość?

Najodpowiedniejszym wyborem, wśród wszystkich dostępnych na rynku twisterów, będą te, które zostały wykonane ze sztywnego materiału i które charakteryzują się nienaturalnie wygiętym końcem. Dzięki specyfice swojej budowy oraz materiałowi z jakiego zostały wykonane, twistery wytwarzają falę dźwiękową o dużej częstotliwości, co z pewnością jest pomocne przy polowaniu na drapieżnika, jakim jest boleń.

Wśród  bogatej gamy kolorystycznej, najlepiej jest wybrać twistery o kolorze białym lub srebrnym, gdyż na nie najczęściej reaguje boleń. Wybór innego koloru może sprawić, że boleń nawet nie zainteresuje się naszą przynętą. Twistery przede wszystkim znajdują swoje zastosowanie przy głębszych wodach, na płytkich mogą okazać się nienajlepszym dla nas wyborem.

1 KOMENTARZ