Brzany to ryby, które można mianować godnym przeciwnikiem dla wędkarzy. Sprawiają im niemałe trudności. Są silne i nie pozwalają się spokojnie holować. Jeżeli wędkarz nie okaże się cierpliwy i opanowany to w trakcie tej czynności może stracić złowioną rybę. Czy wobec tego istnieje szansa złowienia jej na tyczkę?

Chcąc łowić tym sposobem należy wszystko idealnie dobrać, zaczynając od wędki, a kończąc na haczyku. Jeśli wędkarz przymierza się do łowienia brzany na tyczkę, co nie jest łatwym zadaniem, powinien wyposażyć się w mocny sprzęt – idealny do łowienia w ciężkich warunkach oraz ryb tak silnych jak brzany.

Jeśli istnieje możliwość to lepiej skorzystać z innej metody połowu brzany, gdyż ta na tyczkę jest ryzykowna. Można uszkodzić sprzęt i odejść z łowiska z niczym.

1 KOMENTARZ

  1. Wspaniały artykuł zagłębiający się w temat w sposób nie do opisania…
    Wiem, że może jestem tutaj nowy i nie wiadomo ile tutaj zabawię. Nie chcę robić przy okazji żadnej spiny ale skoro pojawiają się tutaj artykuły to mogły by zawierać jakąkolwiek treść. Pustych nagłówków jak ktoś chce to poszuka w naszej prasie (internetowej też). “Brzany na tyczkę” – w temacie nie ma z kolei nic o spławikowym łowieniu, o łowieniu na tyczkę. Można by cały ten “poradnik” zawrzeć w zdaniu ” Moim zdaniem nie powinniście łowić brzan na tyczkę” co z drugiej strony “wspaniale” się komponuje z tytułem “artykułu”.