Już za chwilę rozpoczęcie szczupakowego sezonu. Firma Robinson Europe jest oficjalnym dystrybutorem przynęt Strike Pro. Współpracownicy firmy od kilku lat udowadniają, że w pudełkach wędkarzy polujących na duże esoxy nie może zabraknąć legendarnej przynęty…
Buster Jerk szczupak

BUSTER JERK

To jeden z wabików, który nie tylko udowodnił, że duże szczupaki można łowić regularnie, ale również zmienił myślenie o tym jak je przechytrzyć. Ponadto, obserwując sukcesy europejskich teamów, łowiących na Buster Jerki wielu wędkarzy sięgnęło po te duże i selektywne przynęty. O rosnącej popularności przynęt od Strike Pro świadczy informacja, że Robinson, co roku sprowadza do Polski zupełnie nowe warianty kolorystyczne. W roku 2019 jest ich już blisko 30!

Buster Jerki nadają się zarówno do obławiania płytkich jak i głębszych partii wody. Szczególnie na płyciznach ataki w prowadzoną ślizgiem przynętę potrafią być szczególnie spektakularne. To co zwraca szczególną uwagę to jakość materiałów, z których została wykonana. Nawet po kilkudziesięciu dużych rybach Buster Jerk pracuje nienagannie, a malowanie jest bardzo trwałe. Jerki zbrojone są w bardzo dobrej jakości kotwice VMC. Na uwagę zasługują tutaj kółka łącznikowe, których wytrzymałość jest naprawdę imponująca.

Buster Jerk może nosić tytuł przynęty uniwersalnej, między innymi z uwagi na fakt, że w sprzedaży mamy jego trzy wersje:

– pływającą

– tonącą

– wolnotonącą

Łowiący może nadać przynęcie dowolną pracę od ślizgów na boki, przez zawieszenie, po powolny opad w toni. Możliwości zaprezentowania Busterów pod wodą są naprawdę szerokie i zależą od sposób operowania wędziskiem. Przypomnijmy jeszcze, że w środku wabika zamontowano system grzechotek, które mają na celu zwiększenie jej skuteczności. Wielkość i ciężar przynęt można dostosować do każdych warunków. Ponadto Bustery dostępna są w kilku rozmiarach:

– 15 cm /75 g (Buster Jerk Original – wolnotonący)

– 15 cm / 64,5 g (Buster Jerk Shallow Runner – pływający)

– 12 cm / 37 g (Buster Jerk II – pływający)

– 10 cm / 25 g (Baby Buster – pływający)

– 8,5 cm /18 g (Buster Jerk V – tonący)

– 6,8 cm / 10,3 g (Tiny Buster – tonący)

Na forach internetowych można znaleźć wiele pozytywnych opinii o Buster Jerkach.Tym bardziej cieszy fakt, że na polskim rynku mamy oficjalnego dystrybutora produktów Strike Pro. Robinson Europe zapowiada, że nowe kolory to nie koniec niespodzianek, które firma szykuje na ten rok.

Autor: Mateusz Pustuła