Co nowego u Relax Lures

Chyba nie ma w Polsce wędkarza, który nie słyszałby o gumach firmy Relax. Firma z ponad 25-letnią tradycją zaskarbiła sobie serca wielu wędkarzy. Popularne “kopyto” było, jest i zapewne będzie w kolejnych latach gościć w pudełkach większości spinningistów. Bez wątpienia firma mająca swoją siedzibę w Bielawie przyczyniła się do rozwoju i popularyzacji metody spinningowej w naszym kraju.

Oferta produktowa firmy jest bardzo bogata i z każdym rokiem się powiększa. Chodzi zarówno o modele gum, ich rozmiary, gamę kolorystyczną, tak by trafić w gusta nie tylko najwybredniejszych wędkarzy, ale przede wszystkim w upodobania ryb. W tym wpisie zrobimy krótki przegląd nowych przynęt dostępnych w ofercie jak i tych, które na stałe zagościły w latach ubiegłych.

Ciekawe kolory gum pojawiły się w serii Relax Bass. Model ten zaprojektowany przez Witolda Kowalczyka charakteryzuje smukły wygląd. Na grzbiecie i brzuchu mamy charakterystyczne wgłębienia dające możliwość zastosowania haczyków offsetowych. Dzięki temu można obłowić miejsca trudno dostępne i zarośnięte podwodna roślinnością. To ciekawa guma na okonie i sandacze.

Relax Bass w rozmiarze 2.5 cala jest świetną guma okoniową

Bardziej “zarówiaste” kolory i większy model z pewnością przypadną do gustu sandaczom

Prawdziwy kolorowy, sandaczowo-okoniowy miszmasz

Ciekawe kolory przynęt mamy również w modelu Kopyto 3. Przynęta ta posiada gruby korpus z sekcją ogonową w stylu kopyta z trzema segmentami zakończonymi masywnym ogonem. Jego kształt pozwala na minimalne boczne ruchy podczas prowadzenia i agresywne ruchy sekcji ogonowej.

Kopyto 3 w kolorach na sandacze i szczupaki

Dla wędkarzy preferujących bardziej klasyczne kolory można polecić Kopyto 4 i Shada.

Również w modelu Kopyto 5 znajdziemy kilka ciekawych kolorów. Szczególnie dla tych, którzy preferują większy rozmiar gumy. Kształt litery V pozwala na perfekcyjny balans i boczną sprężystość przynęty. Lekko zakrzywiony ogon porusza się z jednej strony na drugą skutkując nierówną i atrakcyjną dla drapieżników akcją przynęty.

Na co zwrócić jeszcze uwagę?

Większe gumy z serii Diamond Shad
Oryginalne kolory twisterów w różnych rozmiarach
Ciekawe kolory z serii Aqua

Patronem IV Edycji Szkółki Spinningowej została firma Relax Lures produkująca sztuczne przynęty.

Relax lures baner poziomy

Zobacz pozostał wpisy Szkółki Spinningowej

Polecamy:

Relax Ohio – Relax Ohio to przynęta o solidnym i szerokim kształcie torpedy. Jej wygląd detalicznie odwzorowuje anatomiczny przekrój płetwy grzbietowej, aby nadać przynęcie jak najbardziej naturalny charakter. Precyzyjnie ukształtowana, prosta sekcja ogonowa wprawia ogon w rytmiczne uderzenia. Ohio to przynęta o realistycznej pracy.

Relax Shark 4″ – posiada klasyczny korpus w kształcie litery V z wydłużoną sekcją ogonową, wyposażoną w szczeliny przypominające skrzela rekina. Sekcja prowadzi do szerokiego ogona, a taki design nadaje przynęcie wszechstronny charakter. Shark kołysze się na boki delikatnie trzepocząc ogonem. Idealny do łowienia wielu gatunków ryb na całym świecie.

Relax Shark