Jak co roku  1 czerwca Koło PZW Nr 3 „Rozwadów”  zorganizowało dla najmłodszych wędkarzy i ich rodzin zawody sportowe z okazji Dnia Dziecka, które odbyły się nad zbiornikiem „Oczko” w Stalowej Woli. Do udziału w zawodach zgłosiło się 41 dzieciaków, w tym 16 dziewcząt i 25 chłopców .Dzieci łowiły ryby na “metry”. Zawody podzieliliśmy na trzy kategorie startowe -Dziewczęta ,chłopcy i największa ryba zawodów.

Kategoria dziewcząt:

I miejsce – Klaudia Smalisz – 505 cm

II miejsce – Wiktoria Środoń – 315 cm

III miejsce – Klaudia Chciuk – 173 cm

Kategoria chłopców:

I miejsce – Marcel Kosierb – 648 cm

II miejsce – Jakub Mączka – 451 cm

III miejsce – Sebastian Kocoń – 349 cm

Najdłuższą rybę zawodów złowił Radosław Żołdak, a był to karp długości 40 cm.

Jak zawsze zawody zostały rozegrane według zasady „no kill”, wszystkie złowione ryby wróciły do wody.Wszyscy uczestniczy zawodów zostali nagrodzeni, były też dyplomy i słodycze. Koło PZW Nr 3 „Rozwadów” przygotowało także nagrody rzeczowe, sprzęt wędkarski oraz sprzęt sportowy.

Dodatkowo w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 9 im. „Jana Kochanowskiego” został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Złów rybę i ją wypuść – chrońmy razem nasze wody”. Laureatami zostali: Karol Dąbal, Anna Adamczyk, Dominik Partyka w kategorii klas I –III SP oraz Oliwia Kmak, Dagmara Adamczyk, Patrycja Kulwicka w kategorii klas IV – VI SP.Podobnie jak w roku ubiegłym poziom konkursu był bardzo wysoki, a prace bardzo interesujące. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodycze, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy! I dziękujemy za zorganizowanie i kierowanie konkursem naszemu Koledze Jarosławowi Jabłońskiemu Członkowi Zarządu Koła Nr.3 Rozwadów który jest pedagogiem w PSP Nr.9 im. Jana Kochanowskiego w Rozwadowie.

W imieniu Dzieci Zarząd Koła PZW Nr.3 Rozwadów składa gorące podziękowania Sponsorom zawodów: Zarządowi Okręgu PZW Tarnobrzeg oraz Staroście Powiatu Stalowowolskiego.

Krzysztof Matwiej