W dzisiejszych czasach technika jest na tyle rozwinięta, że można obserwować podwodne życie i zachowania ryb nie zanurzając centymetra ciała w wodzie. Przez przypadek trafiłem na reklamę FishSpy Camera, czyli podwodnego szpiega ryb. Słyszeliście o tym?

FishSpy, angloo.com, angloo, marker,kamera

Fish Spy to podwodna kamera i marker, który pozwoli wędkarzom na strumieniowe przesyłanie materiałów wideo na żywo do urządzenia mobilnego (telefonu, tabletu). Technologia ta pomoże na identyfikację właściwej miejscówki na połowy, sprawdzenie czy przynęta zostaje właściwie podana oraz pozwoli na obserwację i analizę zachowania ryb pod wodą. Materiał wideo zapisuje się na wewnętrznym dysku twardym do 7 godzin nagrań.

FishSpy to profesjonalnej jakości kamera umieszczona wewnątrz markera, która przekazuje obraz na żywo do telefonu lub tabletu. Marker jest wodoodporny do głębokości 10m, a jego zasięg to około 100m.
FishSpy, angloo.com
Aparat rejestruje, a następnie przesyła informacje na żywo co pozwala na sprawdzenie prezentacji przynęty i jej interakcji z rybami.

FishSpy generuje swój własny sygnał Wi-Fi i przesyła go do przenośnego urządzenia z włączonym Wi-Fi więc nie ma potrzeby martwić się o konieczności połączenia z Internetem.

FishSpy bezprzeowodwa kamera na smartfona

Specjalnie zaprojektowane aparat przekazuje wyraźne zdjęcia w mętnej wodzie, co może być przydatne w znalezieniu idealnej miejscówki. Po zanurzeniu FishSpy traci połączenie z Wi-Fi, ale kontynuuje nagrywanie na wewnętrzny dysk. Po wynurzeniu można podłączyć szpiega do urządzenia i sprawdzić co działo się pod wodą.

W poniższym filmiku sprawdzicie dokładniej jak to działa.

Co sądzicie o takich akcesoriach wędkarskich? Jesteście zadowoleni z tego w jakim kierunku idzie wędkarstwo czy raczej jesteście zwolennikami tradycyjnych połowów bez takich urządzeń?

1 KOMENTARZ

  1. Fajne to urządzonko 🙂 ciekawe jaki koszt tego FISHSPY 🙂 pewnie nie mały. Urządzenie samo w sobie jest fajne, ale jakby każdy miałcoś takiego to założe się że zwiększyłaby się ilosć kłusowników, gdyż za pomocątego urzędzenia namierzali by je i odławiali ……. a to już dla nas wędkarzy nie jest pożyteczne ….