Gumy na szczupaka – przegląd i opinie

0
3071

Przynęty gumowe są jednymi z najczęściej stosownych przynęt szczupakowych. Z powodzeniem stosowane są na każdym typie łowisk zarówno w Polsce jak i świecie. W tym wpisie przyjrzymy się kilku sprawdzonym modelom gum na szczupaka dostępnych na rynku.

6. RELAX DIAMOND SHAD

Relax Diamond Shad

Jeden z modeli z oferty legendarnej firmy Relax Lures. Diamond Shad przygotowywany był z myślą o prowokowaniu wszystkich drapieżników, w tym szczupaków. Dostępny jest w trzech rozmiarach – 2.5, 3 oraz 5 cali, a także wielu wersjach kolorystycznych. (O przynęcie przeczytasz także tutaj)

5. ROBINSON LONGINUS

Robinson Longinus

Wykonana z elastycznej gumy przynęta od Robinsona. Produkowana w kilkunastu wersjach kolorystycznych i w trzech wielkościach – 8, 10 i 12 cm, z których dwie ostatnie dedykowane są pod łowienie szczupaków.

 

4. MIKADO FISHHUNTER

mikado fish hunter

Przynęta szczupakowa dostępna od 2006 roku. Producent – firma Mikado oferuje ja w wielu kolorach i 4 rozmiarach – 5,7,8,10.5 cm. Warto zwrócić uwagę na budowę układu korpus-ogonek-łopatka.

3. CANNIBAL SHAD

Cannibal Shad

Znana na rynku przynęta od Savage Gear. Pozwala na łowienie w szybkim i wolnym opadzie, dobra do jiggowania jak i do metody wertykalnej. Dostępna w rozmiarach od 6.8cm do 15 cm.

2. DRAGON LUNATIC PRO

Lunatic to przynęta imitująca smukłą rybkę. Dzięki zastosowanym materiałom i budowie korpusu charakteryzuje się ona intensywną pracą ogona, połączoną z wyraźnym migotaniem części brzusznej.

1. RELAX KOPYTO 4L

Kopyto 4L

Kopyto 4L z ekstremalnie grubym korpusem. Kształt Kopyta 4L wprawia przynętę w delikatne kołysanie podczas głębokiego nurkowania prowokując wszelkie gatunki drapieżników, zwłaszcza szczupaki. Kopyto 4L to idealna przynęta do łowienia zarówno z łodzi jak i brzegu.