Kukurydza jest podstawowym składnikiem zanęty w połowach karpi. Musi być jednak odpowiednio przygotowana. Ja osobiście w pierwszej kolejności ziarna kukurydzy płuczę w wodzie. Kolejnym czynnikiem który stosuje jest moczenie kukurydzy. Trwa to od 10 do 15 ewentualnie do 20 godzin. Ma to na celu spęcznienie kukurydzy. Następnie kukurydzę gotuję. Trwa to 15-20 minut. Pozostawiam kukurydze pod pokrywką przez kilka godzin aby spęczniała. Następnie ponownie gotuje kukurydze na wolnym ogniu przez około 15 minut. Po ugotowaniu odkładam szczelnie zamkniętą do wystygnięcia.

Ciekawostka:

Aby poprawić kolor kukurydzy na bardziej żywy do gotującej kukurydzy należy dodać 1-2 łyżeczki sody oczyszczonej. Soda poprawia kolor kukurydzy co skutkuje lepszym kolorem w wodzie co karpie dostrzegają.

17 KOMENTARZE

  1. Koledzy gotowanie to nie jest wszystko;) ja sam osobiście moczę 24-48 godzin i gotuję ją ok 40 po ostygnięciu dodaje konopi i kuleczek proteinowych i tak co najmniej przez 5 dni z każdym dniem oczywiście zmniejszam porcje kukurydzy i dodaję więcej kulek a gdy przychodzi czas zasiadki to tylko kulkami nęce po 10-15 na kija i czekamy 😉