Przed wyborem techniki połowu, ważne, aby zapoznać się z teoretycznymi miejscami występowania amurów. Kiedy rozpoczyna się lato, należy skupić wzrok na płytkich łowiskach, na których widać rozległą podwodną roślinność.

Gdzie szukać amura?

Najlepiej szukać zbiorników o głębokości nie większej niż 3 m. Kiedy trafimy na okres burzowy i woda w zbiorniku wodnym będzie bogatsza o deszczówkę, warto znaleźć głębsze partie zbiornika. Im zimniej, tym głębiej – taka jest zasada. Należy również zwrócić uwagę na ciśnienie atmosferyczne – kiedy ciśnienie jest niskie, amury preferują głębsze partie zbiornika. Podczas wyżu natomiast wybierają płycizny.

Jaka metoda i technika?

Technika łowienia amura jest bardzo podobna do techniki łowienia karpia. Amury łowi się przeważnie z gruntu lub metodą spławikową. Należy się więc zaopatrzyć w wędzisko o długości wahającej się od 2.70 do 3.20 metra, kołowrotek dość mocny i wytrzymały z żyłką o średnicy 0.35 lub 0.40 mm. Ważne, żeby żyłka była również grubsza i trwalsza, podobnie jak przypon. Haczyk powinien być dostosowany do przynęty, jednak doświadczeni wędkarze rekomendują większe numery. Zestaw należy zarzucić daleko, ponieważ amur jest bardzo ostrożną rybą i spotkanie z zestawem blisko brzegu może go spłoszyć.

1 KOMENTARZ