Jak zrobić smooke booster

W artykule opiszę Wam jak zrobić smoke fluo booster, czyli taki booster zawierający dodatek fluorescencyjny powodujący efekt fluo w wodzie. Artykuł jest uzupełnieniem filmu i odwrotnie. Link do filmu znajduje się na dole artykułu.

Skład bazy / części płynnej:

  • 30 % gliceryna roślinna;
  • 30 % alkohol;
  • 20 % melasa;
  • 20 % olej.

Każde 10 % to 100 ml, a suma wszystkich produktów ma dać nam 100 % czyli litr.

Gliceryna to konserwant. Ogranicza wzrost chorobotwórczych drobnoustrojów, pozwala regulować gęstość. Gliceryna to bezbarwna, bezwonna, lekko słodka substancja. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie.

Melasa to syrop pozostający po wykrystalizowaniu się z sacharozy cukru. To gęsty, lepki, czarny syrop o niskiej zawartości cukru, ale dużej zawartości składników mineralnych – witamin i minerałów.

Oliwa z oliwek. Generalnie może to być każdy inny olej. Ja mam akurat taki, bo te z sardynek czy wątroby dorsza mi się skończyły. Głównym zadaniem oleju w tym przypadku jest transport boostera do góry – olej jest lżejszy od wody, a tym samym powoduje, że chmura fluo jest rozprowadzana w każdym kierunku – również do góry.

Alkohol spowoduje, że booster szybciej będzie się rozpuszczał, a tym samym szybciej zacznie uwalniać aromaty oraz substancje stymulujące. Wykorzystałem likier słony karmel, bo posiada sporo mlecznych protein, które dodatkowo nam tę naszą zalewajkę wzbogacą.

Dodatki sypkie (podane w gramach):

  • 1g Fluoresceina;
  • 5g Glutaminian sodu;
  • 10g Guma guar.

produkty na smoke booster

Fluoresceina to organiczny związek chemiczny. Barwnik. Stosowana jest do badań okulistycznych, w mechanice samochodowej lub przy remontach kanalizacji (pomaga zlokalizować nieszczelności).

Posiada atest PZH, a taki atest daje gwarancję, że produkt nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzkiego zdrowia i środowiska naturalnego. Zanim produkt taki uzyska atest, jest dokładnie i szczegółowo badany pod kątem składu chemicznego, jakości i właściwości mechanicznych. Podlega wielu testom i analizom.

Glutaminian sodu to wzmacniacz smaku i zapachu, który podnosi walory smakowe kulek, boosterów itp.

Guma guar to naturalna substancja pozyskiwana z roślin. Posiada właściwości żelujące i wykorzystuje się ją jako zagęstnik, wypełniacz czy stabilizator.

Całość zgodnie z podanymi proporcjami mieszamy i odstawiamy na dzień czy dwa. Jest to wersja podstawowa boostera, którą możecie dowolnie modyfikować. Dodawać do niej aromaty, dodatki sypkie itp. Dobrym dodatkiem wydaje się tu mleko w proszku czy też czosnek.

wymieszany smoke booster

Dla chętnych mam mini konkurs, w którym wygrać można taki booster. Co należy zrobić, opisałem w filmie. Zachęcam do oglądania i udziału.