jaka wędka do spinningu z plaży

Łowić można na różne sposoby: z łódki, pomostu… Można też z plaży. Jak przygotować się do takiej wyprawy, żeby zmaksymalizować prawdopodobieństwo sukcesu? Jaką wędkę wybrać aby mieć szanse złowić ryby na spinning z plaży?

Na pewno trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt. Na pytanie jaka jest najlepsze wędka do spinningu z plaży, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jeżeli jeździsz na plażę rowerem lub komunikacją miejską na pewno rozważałeś zakup wędki teleskopowej lub typu travel. Obie kompaktowe, łatwe do złożenia i przewiezienia. Zdecydowanie inna jest wędka do surfcastingu (wiodącego prym w ostatnim czasie), która miewa ok. 4m i cw w granicach 100-250g. Jednak wracając do spinningu. Spinning morski z brzegu jest metodą naprawdę godną polecenia, pod warunkiem, że dobrze się wyposażymy. Sprzęt musi być odporny na słone, morskie otoczenie. Dobrze sprawdzi się ponad trzymetrowa wędka np. 3.15m, o cw 20-40g, w zestawie ze srebrnymi wahadłówkami czy woblerami. Trzeba pamiętać aby była stosunkowo lekka.

Przy wyprawie na plażę, przede wszystkim solidność ekwipunku powinna być dla nas priorytetem, ponieważ silne brania mogą uszkodzić nasz sprzęt w ostatniej fazie holowania.