Odpowiednio dobrany haczyk może zrobić „dobrą robotę” podczas niejednego połowu. W przypadku Method Feeder możemy zastosować haczyki z zadziorem, lub bez. Które zatem lepiej wybrać i dlaczego?

Jakie haczyki do Metody?

Łowiąc na łowiskach komercyjnych lepiej wyposażyć się w haki bezzadziorowe. Chodzi tutaj głównie o bezpieczeństwo ryb. Haki bezzadziorowe znacznie łatwiej usunąć z rybiego ciała w stosunku do tych zadziorowych, które czasami przysparzają wielu problemów. Niekiedy do usunięcia konieczne jest nawet użycie wypychaczy lub szczypiec.

Niektórzy uważają haki bezzadziorowe za mało skuteczne, ryba bowiem może łatwo się wypiąć gdy mamy ją już w podbieraku. Nie jest to jednak żadną regułą, zdarza się naprawdę bardzo rzadko. W Method Feeder znacznie częściej królują te delikatniejsze haczyki. Dobrze łowi się na nie drobniejsze ryby takie jakie niewielkie liny i leszcze oraz dużo większe karpie. Haki działają bez zarzutu bez względu na wagę ryb. Jedyną wadą używania haków bezzadziorowych jest możliwe spinanie się ryb, ale nie jest to problem z którym mniej lub bardziej doświadczony wędkarz by sobie nie poradził.

Jak dobierać rozmiar haczyka?

Musimy pamiętać jeszcze o jednym. Bez względu to, czy wybierzemy haczyki z zadziorem lub bez musimy dobrać ich rozmiar do rozmiaru stosowanej przez nas przynęty. Stosując Method Feeder wybierajmy też modele haczyków z szerokim łukiem kolankowym.

Podsumowując, ilu specjalistów tyle zdań. Każdy wędkarz ma pewnie swoją opinie na temat odpowiednich haczyków do metody. Jak to często bywa, wszystko ma swoje plusy i minusy. Najważniejsze, żeby przynosiły efekty i nie przysparzało problemów podczas użytkowania.