W ostatnim czasie dużo firm wędkarskich wychodzi naprzeciw potrzebom klientów wprowadzając na rynek co rusz nowe produkty. Bardzo dużą popularnością cieszą się pokrowce karpiowe ze względu na ogromną popularność połowu karpi i rosnącą kulturę o sprzęt wędkarski i wszelkie niezbędne akcesoria. Jednak pokrowiec pokrowcowi nie równy. Czym powinniśmy się kierować wybierając akurat ten element wędkarskiego wyposażenia?

Cechy dobrego pokrowca

Z takich ogólnych cech, którymi powinien się charakteryzować dobry pokrowiec można wymienić materiał z którego jest wykonany i zamki, które służą do zamykania go. Koniecznie należy przed zakupem sprawdzić ich solidność. Pamiętajmy, że im grubszy zamek, tym będzie bardziej solidny. Materiał również powinien być gruby i mocny. Im lepsza będzie jakość materiału z którego wykonane będzie nasze etui tym większa jest szansa, że posłuży nam ono długie lata. Dobrze jest również zwrócić uwagę na sposób mocowania wędek w pokrowcu. Ważne jest to, żeby były one mocowane pasywnie i dobrze ułożone. Najlepiej w taki sposób, żeby wyeliminować możliwość ich obijania się o siebie. Warto spojrzeć również na ilość i sposób rozmieszczenia kieszonek, gąbek i szelek. Wszystko to ma wpływ na wygodne użytkowanie i zabezpieczenie sprzętu.

Pokrowce ze stelażem

Z dużej ilość dostępnych na rynku modeli pokrowców na szczególną uwagę zasługują pokrowce ze stelażem, które pozwolą nam na przenoszenie bez większych trudności całego kompletu wędzisk wraz z kołowrotkami oraz pozostałym ekwipunkiem. Ten rodzaj pokrowca jest bardzo uniwersalny, zarówno pod względem ceny, wygody podczas pakowania i ze względu na poziom zabezpieczenia naszego sprzętu.

Pokrowce dla podróżujących karpiarzy

Dla wędkarzy, którzy dojeżdżają nad łowisko autem dużo lepsze mogą okazać się lufy, które od wewnątrz wypełnione są matą ochronną. Ich ogromną zaletą jest to, że każde z wędzisk chronione jest osobno.

Na rynku wędkarskim naprawdę jest ogromny wybór karpiowych pokrowców. Podczas zakupu dobrze jest zwrócić uwagę na kilka cech wymienionych wyżej, które naprawdę są niezwykle istotne i ich odpowiedni wybór zapewni nam dobre użytkowanie produktu i jego długą trwałość.