Method Feeder jest niezwykle mocno rozwijającą się techniką wędkarską. Niejednokrotnie w prasie, czy Internecie możemy przeczytać informacje, ze wszelkie nowinki i trendy związane z tym sposobem łowienia ryb przywędrowały do nas z Anglii, która jest kolebką methody.

Po omówieniu  poprzednich wpisach Szkółki Method Feeder takich zagadnień jak wybór, wędziska, kołowrotka, zanęty cz przynęty, przyszedł czas na przybliżenie drobniejszych akcesoriów, bez których skuteczne łowienie tą technika byłoby trudne. Wiemy, że Method Feeder powstało z myślą o szybkim łowieniu, to też część akcesoriów, które mamy na rynku jest pod to dostosowane. Co więc powinien zabrać wędkarz nad wodę?

Po pierwsze igły i wiertła. Będą one niezbędne do mocowania naszej przynęty na włosie. Pozwolą zarówno przekłuć przynętę jak i przeprowadzić przez nią stoperek.

Kolejnym pomocnym drobnym przyrządem, który powinniśmy zabrać nad wodę jest urządzenie do zakładania przynęty w kółeczko silikonowe.

W codziennych wyjazdach nad wodę przyda się również szczoteczka do czyszczenia koszyczków.

Warto tez wspomnieć jeszcze o kwestii przechowywania przyponów i ich mocowania. Do ich zakładania idealnie sprawdzi się zestaw do szybkiej wymiany w postaci mocnej agrafki oraz krętlika.

Możemy również zastosować specjalny łącznik.

Jeśli chodzi o przechowywanie przyponów świetną opcją są dedykowane pudełka z drabinkami. Wszystkie drabinki są wyjmowalne, a samo pudełko jest wykonana z wytrzymałego materiału z mocnymi zapięciami.

W ostatnim czasie na popularności zyskują również formy do wyciskania pelletu i zanęty. Idealnie nadają się do wstępnego nęcenia łowiska, oczywiście o ile na taki manewr się zdecydujemy.

Jak widać przydatnych akcesoriów na rynku nie brakuje. To oczywiście nie jest pełna lista produktów, gdyż co roku pojawiają kolejne nowe przydatne artykuły. Warto mimo wszystko mieć w swoim ekwipunku powyższe akcesoria, a łowienie na Method Feeder będzie dużo prostsze i sprawniejsze.

Patronem II Edycji Szkółki Method Feeder została marka Cresta należąca do firmy SPRO. W ofercie firmy znajdziemy produkty do Method Feeder oraz klasycznego feedera

Cresta Method Feeder

Zobacz pozostał wpisy Szkółki Method Feeder

Polecamy:

AGRAFKA CRESTA SPEED LOCK SNAP – Mocna agrafka z krętlikiem zaprojektowana do szybkiej zmiany przyponów. Wystarczy podmienić ją za krętlik występujący w koszyczkach do metody aby sprawnie zmieniać przypon w naszym zestawie feederowym. 4 sztuki w opakowaniu.

agrafka-cresta-speed-lock-snap-nr8-4szt

PUDEŁKO NA PRZYPONY CRESTA 15CM – Pudełko na przypony CRESTA Modular Box 15cm. Wszystkie drabinki są wyjmowalne, a samo pudełko jest wykonana z wytrzymałego materiału z mocnymi zapięciami. Ilość drabinek w komplecie: 15 sztuk. Mieści przypony o długościach 10 i 15cm.

pudelko-na-przypony-cresta-20cm