Jakie gumy na sandacza z opadu?

0
4573

Sandacz jest jedną z najchętniej poławianych ryb metodą spinningową. Dlatego też wiele osób nie może doczekać się już czerwca, kiedy to oficjalnie będzie można wybrać się nad wodę w poszukiwaniu mętnookich. Łowienie sandaczy kojarzy się większości z nas z łowieniem z opadu. Sprawdźmy zatem jakie gumy na sandacza warto mieć w swoim wędkarskim pudełku.

5. Savage Gear Fat T-Tail Minnow

Savage Gear Fat T-Tail Minnow2

Gumy Savage Gear Fat T-Tail Minnow zostały zaprojektowane i wykonany w sposób taki aby w wodzie uzyskać efekt kołysania i pulsowania. Są świetnym rozwiązaniem przy łowieniu na lekkie główki, gdzie można stale zwijać przynętę. Równie dobrze radzą sobie przy standardowym sandaczowym łowieniu z cięższymi główkami w tym przy jiggowaniu oraz metodzie wertykalnej. Na uwagę zasługuje dość toporny korpus umożliwiający zbrojenie praktycznie każdym typem główki jigowej. Duże modele bardzo dobrze pracują podczas wolnego prowadzenia. Dzięki miękkiemu materiałowi, z którego wykonano gumy przynęty w wodzie są bardzo realistyczne.

4. Ripper Robinson Longinus

Robinson Longinus

Przynęty te zostały wykonane z elastycznej i jednocześnie trwałej gumy. Dostępne są w bogatej wersji kolorystycznej. W łowieniu sandaczy szczególnie skuteczne są wersje 10 i 12 cm. Idealnie imitują ukleję i inne ryby, stanowiące naturalny pokarm sandacza. Pracują doskonale, dzięki cienkiej tylnej części korpusu. Atutem tych przynęt są specjalnie oznaczone miejsca, gdzie należy przebić hak, dlatego też dużo łatwiej prawidłowo ją uzbroić.

3. Relax King Shad

Relax King Shad

Kingshad to jedna z serii przynęt dostępna w ofercie firmy Relax Lures. Wykonane w USA przynęty sprawdza się doskonale przy łowieniu szczupaków, sandaczy czy okoni. Film prezentuje wygląd i kształt przynęty. Dostępne rozmiary: 5, 4, 3 cale. Atutem jest akcja przynęty. Została zaprojektowana przez Witolda Kowlaczyka, aby dostarczyć wędkarzom niesamowitych wrażeń na wszelkich wodach dookoła świata. Smukły kształt King Shada pozwala wodzie przepływać bez przerwy wzdłuż jego korpusu. Część łącząca ogon z korpusem jest wydłużona, a sam ogon o zaokrąglonym kształcie prowokująco uderza o wodę. Ogólny design King Shad-a skutkuje jego stylem pływania kołyszącym go z boku na bok i maksymalizującym akcję przerośniętego ogona. King Shad jest propozycją nawet dla najbardziej opornych sandaczy.

2. Westin Shad Teez Slim

Westin Shad Teez Slim

To dość wąska i praktyczna przynęta, która skutecznie prowokuje drapieżniki do ataku. Pracuje w sposób nieregularny, wręcz nerwowy i to przy każdym tempie prowadzenia. Dostępna w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach.

1. Relax Ohio

Relax Ohio

Relax Ohio jest przynętą przeznaczoną do połowu każdej ryby drapieżnej w tym sandacza. Bardzo dobrze pracuje na każdym łowisku, zarówno rzece jak i wodzie stojącej. Produkowana jest w bogatej wersji kolorystycznej i kilku rozmiarach. Powinna znaleźć się w pudełku każdego wędkarza wyruszającego na sandacze. Relax Ohio dostępne jest w rozmiarach 5, 4, 2.5, 2 cala. To przynęta o solidnym i szerokim kształcie torpedy. Jej wygląd detalicznie odwzorowuje anatomiczny przekrój płetwy grzbietowej. Precyzyjnie ukształtowana, prosta sekcja ogonowa wprawia ogon w rytmiczne uderzenia. Ohio to przynęta o realistycznej pracy.