Jezioro Bolmen znajduje się na południu Szwecji (niedaleko miejscowości Ljungby i 170km od Malmo) w rejonie Smaland.


Łowisko zajmuje powierzchnie 184 km². Jezioro Bolmen słynie z dużej liczby zatok, półwyspów, wysp i wysepek (największa z nich ma powierzchnię 42km²). Najgłębsza część akwenu znajduję się w części południowej i ma około 37m.

jezioro-bolmen-szwecja-zachód-słońca

Jezioro Bolmen jest pięknym miejscem pod względem fauny i flory. Znajdziemy tam około 20 gatunków ryb. Fani spinningu znajdą tam na pewno miejsce dla siebie, gdyż licznie występują tam szczupaki, okonie i sandacze. Poza tym w akwenie znajdziemy takie ryby jak: liny, leszcze, płocie, sielawa, sieja, miętus, węgorz.

Tak jak w przypadku innych wielkich jezior, tak i w tym przypadku ryby występują tu bardzo licznie, ale w gromadzą się w grupach w różnych miejscach. Dlatego obowiązkiem przed połowami jest echo sondowanie dna oraz zgromadzenie podstawowych informacji o łowisku i miejscówkach od osób, które łowiły już na tym akwenie.

jezioro-bolmen-szwecja-z-góry

Dobrą miejscówką, szczególnie w miesiącach maj- czerwiec jest ujście rzeki Storan (północno- wschodnia część jeziora). Ową rzeką sandacze migrują po tarle do jeziora. Poza tym wiosennymi okresami, doskonałymi miesiącami na wyprawy wędkarskie są wrzesień i październik.

4 KOMENTARZE

  1. jezioro bardzo trudne i bardzo niebezpieczne. Koniecznie lodzie z wysokimi butami. Ujście rzeki jest dobrym lowiskiem,ale sama rzeka również. Konieczna analiza pogody z podziałem na godziny-jak zacznie wiać to fale jak na morzu. Sandacze najlepiej po zmroku pomiędzy Wyspami na kamieniach-bardzo lekki troling.