Jezioro Wygonin jest jeziorem rynnowym położonym w województwie pomorskim, powiecie kościerskim, w gminie Stara Kiszewa, na północnym krańcu Borów Tucholskich. Powierzchnia jeziora to około 68 hektarów. Maksymalna głębokość jeziora to 24 metry. Najpłytsza część jeziora (nie więcej niż 5 metrów) znajduje się nieopodal wsi Wygonin. Brzegi jeziora są wysokie i od strony wschodniej i północnej zalesione. Woda w jeziorze jest krystaliczna, dno muliste, od razu od brzegu jest głęboko.

Na jeziorze dozwolone są wszystkie metody wędkowania. Jezioro jest łowiskiem komercyjnym i sprzedaż zezwoleń (licencji) jest ograniczona. W związku z tym połowy tu to czysta przyjemność i nie ma mowy o sytuacji przeszkadzania sobie nawzajem podczas wędkowania. Rozmieszczenie stanowisk sprawia, że łowienie jest komfortowe.

jezioro wygonin, mapa stanowisk

Jeśli chodzi o rybostan, to znajdziemy tam różne gatunki ryb. Można powiedzieć, że każdy wędkarz- doświadczony i stawiający pierwsze kroki- znajdzie coś dla siebie i pod swoją metodę i technikę połowu. Są tam szczupaki, piękne okonie, leszcze, liny, duże karpie (waga nawet ponad 20kg), węgorze ( jest ich dużo), miętusy. Znajdziemy tu także ryby z łososiowatych, takie jak pstrągi tęczowe, trocie, czy palie alpejskie (najlepiej biorą w miesiącach: marzec, kwiecień, maj).

Dodatkowym atutem jest możliwość wypożyczenia łodzi w bazie nad brzegiem jeziora, a także parkingi na auta.

Jezioro jest własnością Pensjonatu Rybaczówka Wygonin

Kontakt z zarządzającym wodą

83-430 Stara Kiszewa
tel: (0) 606 244 741
faks: 058 732 71 67
e-mail: wygonin@rybaczowkawygonin.pl

Regulamin łowiska znajduje się tutaj.