Karpiarze dla Antka i Miłosza

W niedzielę 26 maja 2024 r. zakończyła się czwarta edycja zawodów charytatywnych „Karpiarze dla Antka i Miłosza”. Celem nadrzędnym imprezy była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację chłopców. Rywalizowaliśmy również w zawodach wędkarskich.

Zawody rozpoczęły się w czwartek. Po omówieniu regulaminu przystąpiliśmy do losowania, a następnie udaliśmy się na stanowiska przygotowywać sprzęt, zanęty/przynęty oraz organizować biwak. Chwilę później przystąpiliśmy do łowienia. Piątek był kolejnym dniem wędkarskiej rywalizacji, odbyła się też loteria, w której wygrać można było kulki proteinowe renomowanych firm. Zawody miały charakter „all inclusive” – codziennie otrzymywaliśmy przynajmniej jeden ciepły posiłek z dowozem bezpośrednio na stanowisko.

W sobotę o godzinie 13:00 nastąpiła przerwa. Spotkaliśmy się na stanowisku nr 10, gdzie odbyła się najważniejsza część naszych zawodów czyli festyn. Był dzik, bigos, ciasto, napoje oraz tort. Odbyły się licytacje zasiadek na topowych łowiskach, licytacje sprzętu wędkarskiego, rękodzieła oraz innych gadżetów.

Udało nam się pobić kolejny rekord, bo zebraliśmy ponad 45 tysięcy złotych!

Cała kwota zostanie podzielona pomiędzy chłopców i przelana na konta fundacji, do których przynależą.

Z zebranej kwoty na organizację imprezy nie została wydana nawet złotówka. Właściciel jeziora Czarne w Niesiołowicach, udostępnił jezioro za darmo, a wszyscy laureaci oddali nagrody – vouchery, które zasilą przyszłoroczną imprezę.

W zawodach wzięło udział 17 drużyn. Zostało złowionych ponad 50 karpi, których łączna waga przekroczyła pół tony. Klasyfikowana była łączna waga 3 największych ryb (karp i amur).

nagrody w zawodach wędkarskich charytatywnych

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1 miejsce: Patryk G. i Patryk D. (3 ryby o łącznej wadze 35,6 kg)

2 miejsce: Arek, Cola i Sylwia (3 ryby o łącznej wadze 33,3 kg)

3 miejsce: Dawid i Jacek W. (3 ryby o łącznej  wadze 33 kg)

Big Fish: Patryk G. (karp o wadze 14,7 kg)

Small Fish: Stanisław Sz. (karp o wadze 4,9 kg)

Nagroda dla najmłodszego karpiarza: Artur M. i Stanisław Sz.

Nagroda dla najlepszego obcokrajowca:  Marko Z. (Chorwacja)

W imieniu organizatorów i rodzin Miłosza oraz Antka bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i uczestnikom za wielkie serca, wsparcie i ogromny wkład w całą imprezę. Szczególne podziękowania składamy naszym sponsorom, bez których ta impreza by się nie odbyła. Sercem imprezy są organizatorzy i dla nich należą się największe brawa. Arek i Radek wraz z rodziną oraz Grzegorz – dziękujemy!

Do zobaczenia za rok.