Karpiowe mistrzostwa polski

Podczas ceremonii zakończenia zawodów Karp Opolszczyzny do publicznej wiadomości została podana rewelacyjna wiadomość! Henryk Mach – wiceprezes Zarządu Okręgu PZW w Opolu oraz członek Zarządu Głównego w Warszawie – oznajmił zgromadzonym karpiarzom, że w roku 2020 pierwszy raz w historii Związku rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Karpiowym!

Na te słowa społeczność karpiarzy polskich czekała od lat. Dzięki tej możliwości karpiowanie uznane zostanie za pełnoprawny (w PZW) sport a wdrożona rywalizacja pozwoli wyłonić oficjalnych Mistrzów Polski. Ponadto jest to związane z otwierającą się możliwością udziału Polski w CarpFishing World Championship zawodach organizowanych przez Międzynarodową Federację Wędkarstwa Sportowego (FIPSed – Fédération Internationale de la Pêche Sportive en Eau Douce) będących oficjalnymi Mistrzostwami Świata w Wędkarstwie Karpiowym.

Co czeka karpiarzy w najbliższej przyszłości?
Wytężona praca, dużo wyzwań, działania o zasięgu lokalnym w danych okręgach a także na szczeblu regionów i centralnym. Jasnym jest, że spotkamy się zarówno z poklaskiem, jak i krytyką. Jednego chcemy, a drugiego się nie boimy!

Zachęcamy wszystkich karpiarzy do działalności w swoich Koła, propagowania karpiowania, zaangażowania w jego promocję, pracę u podstaw; bo tylko tak przekonamy nieprzekonanych. Rozwój projektu będzie z pewnością trwał wiele lat. Ale stopniowo, krok po kroku, powstanie nowe, wielkie dzieło. Dlatego potrzebny będzie każdy człowiek dobrej woli i chęci do pracy.

Czy się uda?
Z pewnością! Dowodem jest tegoroczna „przymiarka” do ogólnopolskiego projektu. Mowa tu oczywiście o opolskich zawodach KARP OPOLSZCZYZNY. To one są pomysłem i realizacją w skali mikro. To one udowadniają, że możliwym jest przeprowadzenie Mistrzostw Polski wg zaproponowanego pomysłu. Przed działaczami jeszcze sporo pracy legislacyjnej nad zasadami, regułami przeprowadzenia całości karpiowej potyczki.
Jaki ostatecznie przybierze wygląd dokument ogłoszony na stronie Zarządu Głównego (http://www.gpximp.pzw.org.pl/cms/25221/zasady_organizacji_sportu_wedkarskiego_pzw_2019?fbclid=IwAR1fX9lRdYndVC_eZuKydDNNh4qznDjZ-zmCsVx-nTM2ptZvlgq5XiyQ_ak )?
Czekamy na niego z niecierpliwością.

Wierzymy, że sport karpiowy na dobre zagości w harmonogramach zawodów Kół i Okręgów.
Najważniejsze jednak jest to, że głos karpiarzy z całej Polski został usłyszany. A rozmowy i dyskusje przybrały dobry obrót. Przychylność dla potrzeb karpiarzy jest posunięciem „na plus” w wykonaniu władz PZW.

Jeśli podzielasz naszą radość? Jeśli widzisz w otwierających się możliwościach krok milowy dla karpiowania w Polsce? Udostępnij post. A najważniejsze – działajcie.
NASZE SPRAWY W NASZYCH RĘKACH! (w razie konieczności służyć będziemy wszelką pomocą)!

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”
W. Czapla, T. Idzikowski, B. Partyka