Łowienie boleni w praktyce

W kolejnym wpisie szkółki spinningowej główną rolę odegra boleń. Rok 2018 u wielu miłośników metody spinningowej jest obfity w połowy tego właśnie gatunku. Czarek Tokarz, specjalista w łowieniu boleni w zbiornikach zaporowych nazwał go nawet rokiem bolenia. Zapytaliśmy go o to, czym kierować się podczas wyboru miejsca na takiej wodzie. “Zaporówki mają własny niepowtarzalny charakter. Z reguły są zbiornikami kamienno – piaskowymi, o czystej przejrzystej wodzie. Chcąc skutecznie połowić ryby na wyjałowionych zaporówkach należy bacznie się im przyjrzeć. Na wszystkich zaporówkach z małymi wyjątkami są zachowane pewne stałe i niezmieniające się okresy aktywności poszczególnych ryb.” – powiedział Czarek Tokarz.

O tym jak skutecznie łowić bolenie w praktyce przeczytasz w relacji z nad wody Czarka Tokarza klikając tutaj.

Patronem II Edycji Szkółki Spinningowej została firma Relax Lures produkująca sztuczne przynęty.

Relax lures baner poziomyZobacz pozostał wpisy Szkółki Spinningowej

Polecamy:

Gumy Relax Kingshad – Smukły kształt Kingshada pozwala wodzie przepływać bez przerwy wzdłuż jego korpusu. Część łącząca ogon  z korpusem jest wydłużona, a sam ogon o zaokrąglonym kształcie kusząco dudni o wodę.

Relax Clony – Relax Clonay 4’ jest hybrydowym połączeniem, przypominającym jednocześnie Banjo i Kopyto. To sekretna broń Witolda Kowalczyka, zaprojektowana, aby dokładnie imitować wygląd Płoci. Clonay nie ma kształtu litery V, lecz jest wysoki i gruby na całej długości.