Upalne słoneczne lato daje wędkarzom spore pole do popisu. Skłonienie rozkapryszonych ryb do brania, wymaga nie lada wysiłku i pomysłowości. Tą ostatnią mogą popisać się karpiarze. Uzbrojeni w sprzęt pływający i nowoczesną technikę, budzą podziw i zachwyt.

Czy brak łódki lub pontonu stanowi tu jednak przeszkodę? Otóż nie! Po odpowiednim przygotowaniu, możemy skutecznie wędkować z brzegu.

Jeżeli nasz wybór padnie na łowisko z mulistym, miękkim dnem, dodatkowo bogato porośniętym, np. rogatkiem, musimy zdecydować się na przynęty i zanęty wysokiej jakości. Zakładamy przy tym, że na wędkowanie przeznaczamy jedynie 2 dni, czyli standardowy weekend.

Na tym etapie przygotowań, dobrym pomysłem jest zaczerpnięcie informacji. Warto przejrzeć fora internetowe lub skonsultować się z innymi wędkarzami.

Przynęta na karpie na lato

Zestaw pierwszy to 8 mm pellet orzech tygrysi do nęcenia, jako przynętę natomiast polecamy 16 mm haczykowate kulki pływające Scopex-tigernuts.

W zestawie drugim mój wybór padł na kulki Scopex, jako przynęta. Kiedy wiemy już czym nęcić, zastanówmy się, w jaki sposób to robić.

Pierwszy zestaw zanętowo-przynętowy będzie idealnie się sprawował do podłożenia przy brzegu, w odległości około 20 m od rowu budzącego nasze zainteresowanie.

Gdy upał ustępuje, nastaje wieczór, aktywność ryb maleje jak gdyby potrzebowały chwili wytchnienia po ciężkim, upalnym dniu. Wtedy my przygotowujemy się na nocny połów. Pływające kulki okazują się najbardziej pomocne w godzinach2.00-7.00 – jest to czas kulminacji brania.

1 KOMENTARZ