Wybierając łowisko należy przeprowadzić rozpoznanie wzrokowe danego zbiornika wodnego oraz zapoznać się z prognozą pogody. Ona czasami potrafi pokrzyżować szyki. Ze względu na bezpieczeństwo, gdy jest możliwość pojawienia się burzy należy wędkować z brzegu. Najlepszym wyjściem jest wędkowanie podczas sprzyjających warunków atmosferycznych, gdyż wtedy można spokojnie polować na karpie i amury pośród trzcinowiska.

Łowienie karpi w nocy

Złowienie większych ryb, które znajdują się na płyciźnie oraz blisko brzegu jest dużym wyzwaniem. Powinno się do tego używać łodzi, jednak ograniczać użycie wioseł, aby nie spłoszyć ryb. Po zatrzymaniu katamaranu, należy położyć w wybranym miejscu zestawy z kulkami pływającymi i lekko podnęcić pelletem za pomocą procy. Przy odrobinie szczęścia i cierpliwości uda nam się coś złapać. Przez to, że sprzyjającym środowiskiem dla karpi i amurów jest trzcinowisko zmusza to do zastosowania silnego zestawu, jednak płytkość wody wskazuje na potrzebę użycia materiałów zgranych kolorystycznie ze środowiskiem wodnym. Można tutaj użyć beżowego przyponu Lead Core w kolorze dna. Aby skonstruować odpowiedni sprzęt można zajrzeć na You Tube, na którym znajdziemy wiele filmików przedstawiających montaż zestawu do wędkowania.

łowienie karpi w nocy, wędkarstwo karpiowe w nocy

Sprzęt wędkarski na karpie

Gdy mamy gotowy sprzęt i wszystko dopięte na ostatni guzik, możemy wybrać się nad jezioro i rozpocząć działania. Teraz liczy się tylko cierpliwość i pozytywne nastawienie. Ryby mogą pojawić się dopiero po jakimś czasie, od jednego do drugiego brania można czekać nawet do kilku godzin.

Wędkowanie nocą jest bardzo trudne, gdyż widoczność jest ograniczona i ryby mogą nam uciec. Nie warto wtedy tracić czasu. Łowienie ryb to świetna zabawa dla pasjonatów tej aktywności.