Kukurydza to stara i sprawdzona przynęta na karpie stosowana przez naszych dziadków. Kukurydza w dzisiejszych czasach jest dosyć niedoceniana przez karpiarzy lecz nie wiem z jakiego powodu. Kukurydza jest świetną przynęta zwłaszcza w okresach wiosny czy zimy gdy ryby jeszcze słabo pobierają pokarm.

Według mnie kukurydza jest jedną z najlepszych przynęt w okresie wiosennym zakładam wtedy dwa ziarenka kukurydzy na włos i gotowe.

Ogólnie z kukurydzy korzystam przez cały rok. Ja gdy jadę na ryby zawsze na jedną wędkę zakładam kukurydzę a na drugą jakiś karpiowy wynalazek. Kukurydza ma swój naturalny zapach który działa na karpie i inne ryby jak magnes lecz działa także w sposób wabiący widokiem – jest dosyć jasna więc z łatwością widzą ja przepływające ryby. Ja osobiście nie dodaję żadnych dodatków podczas przygotowywania kukurydzy. Jedynym problemem z kukurydzą jest to że naszą przynętą mogą się zainteresować inne gatunki ryb takie jak leszcze, karasie czy liny ale to także miła niespodzianka w postaci innej ryby. Ja łowiąc na kukurydzę używam zazwyczaj haczyków w rozmiarze 6 lub 8 i miękkiej plecionki .Łowiąc na kukurydzę zazwyczaj na haczyk zakładam małą siatkę pva z powodu że kukurydza jest dosyć lekka i nasz zestaw mógł by się splatać podczas lotu a siatka pva powinna w dużym stopniu nas przed tym uchronić. Przy okazji zawsze będziemy mieli przy haczyku troszeczkę zanęty.

8 KOMENTARZE

  1. Do siateczki PVA można włożyć również ciężarek 😉 Wtedy zestaw na 100% Ci się nie splącze 🙂 To taka podpowiedź z mojej strony. Ja tak robię, nawet gdy łowię z wywózki. Nigdy nie zaszkodzi być ostrożnym, bo gdy nasz zestaw zapląta się podczas opadania na dno i będzie tak leżał ze 3 – 4 godziny, a czasami nawet dużej… szkoda po prostu naszego czasu, w tym czasie można by było coś złowić 🙂

  2. hmm ja zawsze robię sobie kanapkę biały z kukurydzą leszczyki szaleją nie za duże ale zabawa przednia na pewno się nie nudzi człowiek nad wodą nie mam pojęcia jak zwabić duże okazy może macie jakieś pomysłu z chęcią wypróbuje i się podzielę rezultatami.