W trakcie kolejnych zajęć Szkółki Wędkarskiej „Rekiny Dziewiątki” gościliśmy w naszych szeregach starszego kolegę wędkarza i jednocześnie najdłużej działającego w powiecie kędzierzyńsko – kozielskim strażnika – pana Konrada Błaszczyka.

Była to bardzo ciekawa lekcja. Dlatego że dzieci wzięły udział w kontroli przeprowadzonej nad naszymi Rogami. A przyznać trzeba, że była to prawdopodobnie jedna z najmilszych kontroli, jakie pewnie wydarzyły się kiedykolwiek, ponieważ dość rzadko strażnicy wędrują z dziesięcioosobową grupą dzieci. Ten miły nastrój udzielił się także kontrolowanym wędkarzom. Jeden z nich w rewanżu poczęstował całą naszą grupę robakami… słodkimi, żelowymi robakami. Dzieci szczerze dziękują! Rekiny już wiedzą, że społeczna działalność Strażników jest niezbędna. I bać ich się muszą tylko ci, którzy mają coś na sumieniu. Pan Konrad opowiedział o większości niuansów związanych z kontrolą dokumentów oraz pokazał przebieg samej kontroli, więc teraz każde dziecko już nie będzie się obawiać spotkania ze strażnikami.

W trakcie kontroli trafiliśmy również na stanowisko karpiarza i naszego kolegi Andrzeja Marka. Pan Andrzej pomógł przeprowadzić drugą część zajęć tj. tą karpiową. Dzieci kolejny raz widziały produkcję zanęty karpiowej, próbowały smaków… Ale też dzięki temu spotkaniu wiedzą już czym jest H-bojka i jak jej użyć. Z zainteresowaniem badały ogromną małżę wyłowioną na karpiowy zestaw. Fakt połowu małży cieszy bardzo opiekujących się łowiskiem Rogi, ponieważ oznacza że woda jest naprawdę czysta. Dodatkowo wcześniej udało się złowić różanki, co w zestawieniu z małżami ma niebagatelne znaczenie. Czy ktoś wie jakie?

Trzecią częścią były wewnętrzne spławikowe zawody przeprowadzone wśród Rekinów. Trzech najlepszych zostało zgłoszonych do Konkursu „Złów i Wypuść” zorganizowanego przez nasze Koło wraz z Sekcją Karpiową „Azoty” oraz Sklepem Wędkarskim Szczepana Kobiałki. Zawody utrzymane były w konwencji Big Fish. A trzej szczęśliwcy to: Bartek Będkowski, Kacper Geaidy i Ignacy Czapla.

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”

W. Czapla