Maraton z „Gwiazdami wędkarstwa” już 5 kwietnia

0
102
Gwiazdy wędkarstwa

W Poniedziałek Wielkanocny na antenie Polsat Viasat Explore będzie można śledzić zmagania wędkarzy w maratonie z serią „Gwiazdy wędkarstwa”,  w ramach którego stacja pokaże aż dwa sezony programu – emisja od 6:00 do 14:10.

Zapalony wędkarz i olimpijczyk Dean Macey oraz były międzynarodowy mistrz wędkarstwa Adam Rooney podróżują szlakami wodnymi w Anglii i zagranicą. Wspólnie stawiają czoła trudnym wędkarskim zadaniom, a robią to z pomocą zaproszonych gości, także pasjonatów wędki. Cel tych zmagań jest jeden – wędkarze chcą zostać gwiazdami!

W programie śledzimy przygody wędkarskie Deana i Adama, którzy wraz z zaproszonymi gośćmi podróżują po Anglii i Europie w poszukiwaniu najlepszych łowisk i naprawdę wielkich okazów. Będą musieli wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, spryt i siłę, by poskromić te wielkie okazy.

W 1. sezonie bohaterowie odwiedzą między innymi Francję, by w rzece Mozie łowić brzany, z kolei w hrabstwie Surrey zapolują na karasie i liny. Wybiorą się także nad rzekę Wye w hrabstwie Herefordshire i tam będą testować nowe metody wędkarskie. W tym sezonie sprawdzą także swoje umiejętności wędkarskie łowiąc karpie.

W 2. sezonie wędkarze znów wybiorą się w podróż po europejskich i brytyjskich łowiskach. W poszukiwaniu wyzwań pojadą między innymi do Hiszpanii, gdzie nad rzeką Ebro będą polować na ogromnego suma pospolitego, natomiast w angielskim Costwolds wędkarze zapolują na wielkiego lina oraz sandacza o wadze ponad 4,5 kg, zwanego rybą-wampirem. Z kolei w Chorwacji, nad pełnym ryb jeziorem, chcą złowić rzadkiego amura białego.

Na maraton z programem „Gwiazdy wędkarstwa” kanał Polsat Viasat Explore zaprasza w Poniedziałek Wielkanocny od 6:00.