markery karpiowe swiecace

Marker karpiowy typu tyczka to niezbędny produkt, który znacznie ułatwi nam łowienie karpi. Zwłaszcza na zasiadkach podczas których łowimy karpie z wywózki oznaczenie miejsca i systematyczne nęcenie w jednym miejscu to klucz co sukcesu.

Firma Undercarp do swojej oferty wprowadziła świecące markery karpiowe led. Kolory światła występują w 4 kolorach: zielony,niebieski,żółty i czerwony. Dioda zasilana jest dwoma bateriami AA czyli tradycyjnymi większymi paluszkami. Czas świecenia tyczki to od 14 do 24 dni. Rozbieżność jest spora i wynika z jakości baterii jakie zastosujemy. Dlatego też aby uzyskać dłuższy czas świecenia czyli 24 dni producent zaleca stosowanie dobrej jakości baterii najlepiej alkaicznych. Przy tak długim czasie świecenia (24 dni w przeliczeniu na godziny jest to około 600 godzin) marker karpiowy z czujnikiem zmierzchu będzie zbędny.

Marker karpiowy tyczka


W standardowym zestawie mamy łączną długość bojki 6 m w tym 5 elementów o długości 1 m oraz 2 elementy o długości 50 cm. Do tego oczywiście mamy naturalne obciążenie.

cieżarek do markera

Dużym plusem jest tutaj odpinany ciężarek, który w bardzo prosty sposób możemy zamontować do markera a następnie odczepić. Jest to bardzo proste jak widać na poniższym filmie:

Oświetlenie led zastosowane w produkcie jest widoczne w przyjaznych warunkach atmosferycznych nawet z odległości 500 m. Wszystko to dzięki nieregularnemu kształtu jaki nadaliśmy głowicy w której znajduje się dioda led.

dioda led

Sekcje markera są łączone na metalowe zatrzaski. Jest to bardzo szybkie i proste rozwiązanie abyśmy mogli w bardzo krótkim czasie przedłużyć naszą bojkę będąc na przykład na pontonie podczas typowania miejscówki.

zatrzask

Bardzo prosty sposób włączania/wyłączania markera oraz mieniania baterii, ponieważ wszystko jest wodoodporne i aby włączyć marker wystarczy oczywiście najpierw odkręcić głowicę i włożyć do niej baterię i dokręcić do momentu aż dioda się zapali. Analogicznie robimy jeżeli chcemy wyłączyć światło tylko tym razem wystarczy że delikatnie odkręcimy głowicę i światło gaśnie. Jak to wygląda w praktyce możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Koszt kompletnego markera o długości 6 m to 125 pln na półce sklepowej.

Sprawdź markery w sklepie – > https://undercarp.pl/katp/markery-karpiowe/
Dodatkowo do markerów możemy dokupić osobno pokrowiec do ich transportu oraz przechowywania. W ofercie firmy znajdziemy uniwersalny pokrowiec, który pomieści 1,2 i 3 kompletne markery wraz z obciążeniem.

W dolnej części pokrowiec posiada suwak za pomocą którego bardzo szybko i sprawnie możemy włożyć do naszego futerału od dołu obciążenie a elementy markera wkłady od góry.

Na górze znajdują się pomarańczowe sznurki, służące do związania pokrowca aby nic z niego nam nie wypadło.

Dla osób, które posiadają już bojki karpiowe nie świecące przygotowaliśmy przejściówki, które można oczywiście osobno dokupić i zamontować do swoje tyczki. Dzięki temu uzyskacie świecący marker karpiowy.


Wszystko zostało również przedstawione na poniższej prezentacji wideo.

Autor: Michał Strzelecki – UNDERCARP