Method Feeder jest na tyle uniwersalną metodą, że można stosować ją w naprawdę różnych warunkach. Oczywiście, każde inne środowisko do połowu różniące się warunkami od tych standardowych wymaga niewielkich modyfikacji w kwestii wyposażenia zestawu.

Method Feeder na mulistym dnie

Podczas połowu na mulistym dnie główna modyfikacja polega na zmniejszeniu wagi przyponu. Powinien być on nadzwyczaj lekki. Gdy będzie za ciężki może ugrząźć w mulistym dnie, co skutecznie zniweczy nasze wędkarskie plany. Nie dysponując przyponem z przymocowaną do niego przynętą raczej niewiele złowimy…

Modyfikacja przyponu na muliste dno

Lekkości przyponowi można dodać poprzez podniesienie go za pomocą specjalnej pianki, kulek styropianowych lub umieszczając na haczyku kukurydzę, a tuż za nią robaka, białego lub czerwonego. W ten sposób uzyskamy również efekt dłuższego przyponu. Zamiast pianki dobrze sprawdza się również ryż prażony zamoczony wcześniej w oleju, głównie stosuje się w takich sytuacjach olej kukurydziany. Potem standardowo za ryżem umieszczamy robaki. Na 1-2 ziarenek ryżu przypadają 2-3 robaki. Tak w ogóle jest rodzaj przynęty, któremu nie oprą się żadne leszcze.

Zarówno stosowanie ryżu, pianki, jak i kulek styropianowych ma swoich zwolenników. Nie mniej jednak najbardziej wytrzymały okazuje się być styropian. Nasiąka on wodą najdłużej w stosunku do innych materiałów.

Stosując do Feedera podajniki do zanęty i wybierając się na mało przejrzyste dno należy wziąć pdo uwagę ich wagę i również wybierać w tym wypadku te o mniejszej masie.

Co z resztą zestawu na muliste dno?

Pozostałe elementy zestawu do Method Feeder na muliste dno nie różnią się od tych, które najczęściej stosuje się w warunkach standardowych.

Nic dziwnego, że method Feeder cieszy się taką popularnością wśród łowiących. Praktycznie nie ma warunków w których by się nie sprawdził.