Bardzo ważną rzeczą podczas łowienia na Method Feeder jest wybór odpowiedniego rodzaju zanęty. Jedną z proopozycji od Profess Fishing jest seria EXPLOSIVE METHOD FEEDER, która na rynku swój debiut zaliczyła w roku 2017.

Method Feeder jest szybką metodą łowienia. Sprawdza się zawsze wtedy gdy nie można sobie pozwolić na dłuższą zasiadkę. To właśnie naprzeciw tym, którzy korzystają głównie z methody polecana jest ta mieszanka zanętowa.

zanęta method feeder

 

Skład i praca zanęty

Nowa seria zanęt stanowi ciekawe połączenie mączek, ziół i aromatów. Wszystkie te składowe komponenty jak informuje producent są pochodzenia naturalnego. Co prawda w mniejszej ilości, ale w składzie znajdziemy również ziarna i makuchy pochodzące z roślin oleistych i pieczywo cukiernicze. To jedno z pierwszych tego rodzaju połączeń na wędkarskim rynku. Zanęty te są wysoko proteinowe i w swoim składzie mają dodatek pelletu w rozmiarze od 2 do 4 mm.

Innowacyjną cechą charakterystyczną tejże przynęty jest jej praca – specyficzna i musująca. Podczas podania porcji zanęty w łowisk wydobywają się z niej pęcherzyki powietrza.

Dostępne rodzaje i opakowanie

W całej serii dostępnych jest kilka smaków do wyboru, zarówno owocowych, typowo rybich jak i tzw. “łamańców”. Wędkarze preferujący owocowe, czy słodkie smaki mogą skorzystać z zanęt: Wanilia/ Karmel/Scopex, Wanilia/Kukurydza/Konopie, Truskawka/Banan czy Kozieradka/Kokos/Miód. Ponadto w ofercie dostępne są jeszcze smaki: Halibut/Kryll, Morwa/Robin Red, Organiczny Smród, Robin Red/Kryl/Czosnek, Zielona Betaina/Halibut, Ochotka/Konopie.

Film prezentujący serię zanęt z oficjalnego kanału producenta:

Zanęty Method Feeder Ready Profess

Jest to tzw. “zanęta mokra”, czy gotowa do użycia bezpośrednio po otwarciu opakowania. Zawiera w swym składzie także pellet 2-4 mm, oraz mielony pellet. Można jej używać do każdego rodzaju koszyczków zanętowych czy przy formowaniu kul.

Zanęta pakowana jest bardzo wygodnie i higienicznie, w woreczki strunowe. Póki co sprzedawana jest tylko w jednej gramaturze, po 700g. Cena jednego opakowania to niespełna 10 złotych.

Ta nowatorska zanęta wydaje się być naprawdę fajnym produktem. Wprowadza trochę innowacji i świeżości w typowy Method Feeder.  Dużym plusem jest również przystępna cena.

Test zanęt z kanału Wędkarstwo na fali

3 KOMENTARZE