Wielu wędkarzom Method Feeder kojarzy się z łowieniem na kukurydzę pod różnymi postaciami np. poprzez umieszczenie kukurydzy na włosie albo łowiąc na pellet lub kulki o kukurydzianym smaku. Czy kukurydza naprawdę jest taka skuteczna?

Kukurydza na leszcze

Jeśli łowimy leszcze to kukurydza będzie zbawienna. Nie dość, że ma żółty kolor, który działa na leszcze jak żaden inny to i w smaku nie jest najgorsza. Leszcze nie pogardzą żadną odmianą kukurydzy. Lubią zarówno tę w normalnej postaci, jak i nieco słodszą, konserwowaną w melasie. Sprawdzi się przeważnie w wodach stojących, w zasadzie o każdej porze roku.  Nie należy zapominać, że “magicznym ziarenkiem” nie pogardzi także karp, duża płoć, karaś czy lin.

Sztuczna kukurydza

Na rynku dostępna jest również sztuczna kukurydza, którą możemy połączyć z kulkami, pelletem albo prawdziwą kukurydzą żeby zmaksymalizować efekty.  Takie połączenia pozwalają na nieco mocniejsze nęcenie, na które czasami ze wzmożoną siłą łapią się oprócz leszczy karpie i liny.

Ze wszystkich dostępnych na rynku wędkarskim postaci kukurydzy chyba najnowsza, mianowicie sztuczna kukurydza z uszkiem potrafi na łowisku zrobić najwięcej. Świetnie zastępuje stoper i bez problemu można ją łączyć z innymi dodatkami typu pellet albo kulki.

Kukurydza na włosie czy haczyku?

W kwestii kukurydzy na włosie, same ziarna sprawdzają się dobrze. Można tworzyć różne kombinacje, dobierając różne kolory, smaki kukurydzy itp. Na haczyk natomiast dobrze jest oprócz 2-3 ziaren dołożyć jeszcze jednego albo dwa robaki, białe albo czerwone, żeby nasza przynęta była nieco bardziej wartościowa i atrakcyjna dla potencjalnej zdobyczy.

Jak widać, sama kukurydza dobrze zdaje egzamin w trakcie wędkowania. Nie tylko podczas łowienia leszczy. Może i sama w sobie nie radzi sobie rewelacyjnie ale stanowi naprawdę dobrą bazę do tworzenia różnych przynęt chociażby tych na włosie czy tzw. kanapek. Poza tym moim zdaniem istotą Method Feeder jest punktowe podanie przynęty i jakby nie było kombinowanie na łowisku, a do tego kukurydza nadaje się wyśmienicie.