Stanąć na podium podczas zawodów Karp Opolszczyzny było marzeniem wielu.
Wyholować rybę podczas tych zmagań – również. Części spośród zgromadzonych nad akwenem Dębowa karpiarzy się to udało!
Pierwszymi w historii karpiowania w Okręgu Opolskim nieoficjalnymi Mistrzami wyłonionymi z ogromnej, bo ponad 400 osobowej grupy zostali członkowie Koła PZW Reńska Wieś Kofama – Tomasz Fleszer i Mariusz Buchajczuk!!!!
Na drugi stopniu podium stanęli – Marcin Boś, Tomasz Piwek z Koła PZW Opole Elektrownia, a trzecie miejsce przypadło w przydziale młodym karpiarzom z Koła PZW Strzelce Opolskie – Miasto: Grzegorzowi Koziołek, Dariuszowi Moj i Mateusz Koziołek TR.

Wszystkim panom gratulujemy!
Wasz sukces jest sukcesem waszych społeczności i powodem do dumy!
Wymienić natomiast trzeba wszystkich punktujących, ponieważ okoliczności i wyjątkowość zawodów nobilitują każdego do nagrodzenia:

1. Tomasz Fleszer i Mariusz Buchajczuk – (Koło PZW Reńska Wieś – Kofama) – 4 karpie (17,9kg, 10,5kg, 13,675kg, 8,225kg) – 50,3 kg
2. Marcin Boś, Tomasz Piwek (Koło PZW Opole Elektrownia) – 4 karpie (13,525 kg, 12,025kg, 5,75kg, 6,975kg) – 38,275kg
3. Grzegorz Koziołek, Dariusz Moj i Mateusz Koziołek TR (Koło PZW Strzelce Opolskie – Miasto) – 14,325kg i 14,65kg = 28,975kg
4. Artur Szydłowski, Roman Bach (Koło PZW Kietrz) – 15,35kg, 6,075kg, 6,65kg = 28,075kg
5. Marcin Krzynówek i Krzysztof Tomaniak, Jarosław Sobolewski TR (Koło PZW Reńska Wieś – Kofama) – 6,375 kg, 11,525, 3,375 = 21,275kg
6. Marek Czarnecki, Paweł Czarnecki – Koło PZW Kietrz – 14,850 kg (piękny amur!!!!)
7. Grzegorz Jastrzębski, Krystian Ćwikowski, Sebastian Konieczny – 14,125kg (Koło PZW Reńska Wieś – Kofama)
8. Józef Jastrzębski, Łukasz Adamowicz – 13,200kg (Koło PZW Grodków)
9. Marcin Bieniek, Sebastian Kokot – 13,075kg (Koło PZW Popielów)
10. Krzysztof Langer, Rafał Klimas – 12,250kg (Koło PZW Komprachcice)
11. Mateusz (najmłodszy uczestnik – 9-letni karpiarz) i Krzysztof Baron (Piotr Palarz TR) – Koło PZW Azoty K-Koźle – 4,750kg i 7,225kg = 11,975kg
12. Mateusz Schmidt, Jerzy Musiał i TR – Adrian Hudala – 11,60 kg (Koło PZW Opole Elektrownia)
13. Roman Szklarek, Tomasz Szklarek – (Koło PZW Opole Elektrownia) – 11,45 kg
14. Bartosz Chmielewski, Marek Fronia – 10,025kg (Koło PZW Dąbrowa)
15. Kacper Najda, Łukasz Brzemiński i TR – Bartek Mróz – 9,875 kg (Koło PZW Azoty K-Koźle)
16. Józef Raudzis, Adam Kaszczyszyn – Koło PZW Grodków – 8,325kg
17. Tomasz Morka i Piotr Blaut -Koło PZW Prószków – 6,9kg
18. Dawid Nicpon, Andrzej Czernia – 6,750kg (Koło PZW Komprachcice)
19. Kazimierz Żurakowski i Jarosław Gawrylin (Koło PZW Dąbrowa) 6,250 kg
20. Piotr Ochlast i Piotr Wylężek (Koła PZW Otmęt) – 5,05kg

Całość przedsięwzięcia przebiegła w pięknej, sportowej atmosferze, którą czuć było przez cały czas zmagań. Bardzo cieszą organizatorów Wasze wysokie oceny. Ale prawdą jest, że to Wy także ją zbudowaliście.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc wszystkim, którzy współtworzyli ten wielki projekt przez ostatnie 9 miesięcy:
– koordynatorom – Bogdanowi Partyce, Tomaszowi Idzikowskiemu, Wojciechowi Czapli,
– Zarządowi Okręgu PZW w Opolu – szczególnie wiceprezesowi ds. sportu Henrykowi Machowi,
– Sekcji Karpiowej Azoty – Tomaszowi Kołodziejowi, Dawidowi Kawie, Piotrowi Małysze i innym,
– ekipie sędziowskiej – Krzysztofowi Grzybowskiemu, Dawidowi Sobolewskiemu, Jerzemu Wojciechowskiemu,
– Kołu PZW Reńska Wieś Kofama – szczególnie Tomaszowi Jędrzejczykowi, Wernerowi Niemczykowi, Piotrowi Gojnemu i innym,
– darczyńcom – Dariuszowi Lesznarowi i firmom Dream Baits oraz Carp Grains, Sklepom wędkarskim – Tanie Wędkowanie z K-Koźla i Centrum Wędkarskie „U Jarka” z Opola, Sekcji Karpiowej Azoty, Koło PZW nr 126 z Odry i Marcinowi Hermanowi, Dawidowi Patlewiczowi i firmie Extru Fish oraz prywatnym, anonimowym darczyńcom.

Tegoroczne zmagania są już historią. Świetną, pasjonującą ale historią, która ma NIESAMOWITE zakończenie będące jednocześnie potężnym otwarciem – ale to w następnym artykule.
Niech teraz nic nie przyćmi szczęścia i chwały uczestników!
Brawa dla WAS!

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć” – W. Czapla, T. Idzikowski, B. Partyka

P.S.
Ogromne, specjalne brawa dla najmłodszego uczestnika – 9-letniego Mateusza, który wykazał się ogromnym hartem ducha oraz wyholowanymi karpiami – BRAWO!