adam rybiński

W dniach 16-17 lutego 2019 r. w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa odbędą się po raz pierwszy targi Carpathia Fishing. Z tej okazji przeprowadziliśmy rozmowę z Adamem Rybińskim – Project Managerem Podkarpackich Targów Wędkarskich CARPATHIA FISHING.

Angloo.com: Pierwsza edycja targów Carpathia Fishing przed nami. Skąd pomysł na targi i dlaczego akurat postawiliście na Rzeszów? Czego możemy się spodziewać?

Adam Rybiński: Od początku funkcjonowania G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, czyli od 2016 roku dochodziły do nas głosy ze środowiska wędkarskiego o zapotrzebowaniu na takie targi w regionie. Takiego formatu na Podkarpaciu jeszcze nie było, dlatego też zaczęliśmy poważnie myśleć nad organizacją targów wędkarskich. Mamy odpowiednią przestrzeń i warunki do organizacji targów, więc po rozmowach z czołowymi przedstawicielami środowiska wędkarskiego z południowo-wschodniej Polski zapadła decyzja o organizacji I Podkarpackich Targów Wędkarskich CARPATHIA FISHING. Czego możemy się spodziewać? Licznych i ciekawych ekspozycji wędek, woblerów, plecionek, pontonów, łodzi, a także atrakcji dla uczestników wydarzenia.

Angloo.com: Wędkarzy na pewno interesuje, jakie firmy już zadeklarowały swój udział w imprezie. Kogo zobaczymy na targach?

Adam Rybiński: Naszym celem przy organizacji było ściągnięcie i tym samym przekonanie do inicjatywy kilkudziesięciu firm: dystrybutorów, producentów, hurtowni i sklepów. Wszystkich tych, którzy są rozpoznawalni w środowisku, a ich produkty cieszą się popularnością. Pomimo, że „wielcy gracze” nie zdecydowali się  uczestniczyć w tej edycji targów, to mamy nadzieję, że ekspozycje naszych wystawców spotkają się z entuzjazmem uczestników targów. Oczywiście nie zabraknie też przedsiębiorstw, które dopiero wchodzą na rynek i zaczynają przygodę w biznesie wędkarskim.

Angloo.com: Pierwsza edycja, na pewno plany, nadzieje. W jaki sposób i do kiedy można nabywać bilety?

Adam Rybiński: Organizacja pierwsza targów wędkarskich jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Wymaga bardzo dużego zaangażowania zespołu G2A Arena, ale także partnerów i patronów wydarzenia. Wszystkie nasze działania to praca organiczna nad budową marki i jej rozpoznawalnością. Debiut targów CARPATHIA FISHING jest  dla nas „spacerem we mgle” i poznawaniem branży. Mamy jednak nadzieję, że format targów, który proponujemy zauroczy uczestników oraz wystawców i zaowocuje na korzyść przyszłych edycji. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w I edycji tego wydarzenia. Bilety wstępu w cenie 7 zł (ulgowy) i 12 zł (normalny) można zakupić online (http://g2aarena.pl/wydarzenie/carpathia-fishing/) oraz na miejscu w czasie targów.

Angloo.com: Czy możemy spodziewać się, że imprezę odwiedzą znane osobistości ze świata wędkarskiego? Czy przewidujecie panele dyskusyjne podczas targów?

Adam Rybiński: Tak, przewidujemy panele dyskusyjne. Co więcej, zorganizujemy tematyczną konferencję – Wędkarstwo od kuchni, podczas której zaproszeni prelegenci, czyli eksperci i wieloletni wędkarze z sukcesami na koncie, opowiedzą o różnych technikach wędkarstwa. Na tapetę wzięte będą takie metody wędkowania jak: spinning, feeder, spławik. Prelekcje będą prowadzone w taki sposób, aby zaciekawiły zarówno osoby, które wędkarstwo znają głównie z nazwy, jak i osoby łowiące ryby już jakiś czas. A mistrzowie wędkarstwa m.in. Bogusław Brud opowiedzą o tym, jak wyglądają mistrzostwa świata w wędkowaniu i przygotowania do nich.

Angloo.com: Jakie wydarzenia towarzyszące będą podczas targów?

Adam Rybiński: Główne atrakcje to symulatory holu ryb, warsztaty wędkarskie dla początkujących, konferencja tematyczna pt. Wędkarstwo od kuchni, pokazy z produkcji woblerów, wędek oraz akcesoriów wędkarskich, konkurs Rzut wędką do celu oraz spotkania z wędkarskimi social media nindża. Jednym słowem wszystko będzie kręciło się wokół wędkarstwa. Na CARPATHIA FISHING każdy zarówno miłośnik wędkowania, jak i pasjonat aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu znajdzie coś dla siebie.

Angloo.com: Na targi często zwiedzający udają się całymi rodzinami. Czy przygotowaliście jakieś atrakcje dla najmłodszych?

Adam Rybiński: Oczywiście, nie mogliśmy pominąć najmłodszych. Jedną z głównych atrakcji są warsztaty z obsługi wędki, które będą odbywały się zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia targów. Pierwsze kroki w wędkarstwie będą znacznie prostsze, jeśli będziemy je stawiać pod okiem doświadczonych osób, które pokażą, jak trzymać wędkę i jaki sprzęt należy wybrać. Dzieciaki poznają podstawy, które (jeśli połkną wędkarskiego bakcyla) będą mogły z powodzeniem zastosować w przyszłości. Co więcej, wejście na targi dla dzieci do 12 roku życia jest bezpłatne.

Angloo.com: Warto wybrać się na targi Carpathia Fishing ponieważ…

Adam Rybiński: Jest to nowa inicjatywa i są to jedyne na Podkarpaciu targi wędkarskie – liczne atrakcje, ciekawe ekspozycje i miejmy nadzieję tysiące pasjonatów wędkowania w jednym miejscu. Warto się do nas wybrać, by samemu zobaczyć debiut Targów CARPATHIA FISHING, które ja jako Project Manager jednym słowem polecam.

Dziękujemy za rozmowę.

Targi wędkarskie Rzeszów