Robinson Diaflex

Takich narodzin w świecie sprzętu spinningowego nie sposób nie zauważyć. Na rynku właśnie pojawił się legendarny Robinson Diaflex, tym razem w nowych odsłonach. Na szczególną uwagę zasługuje Diaflex Speeder Zander Spin długości 2,05 m oraz c.w. 7-28 g ważący zaledwie 110 gramów. Jest  to wędka wprost idealnie dopasowana do łowienia sandaczy ze środków pływających.

Ponadto wszystkie diaflexy uzbrojono w przelotki FUJI K-concept oraz uchwyt Fuji SK2, który daje bezpośredni dostęp do blanku. Wędka jest niesamowicie czuła, szybka a przy tym charakteryzuje się dużym zapasem mocy, co pozwala na pewne wcięcie i bezpieczny hol największych sandaczy. Warto wspomnieć, że wśród sandaczówek z serii Robisnon Diaflex Speeder mamy jeszcze dwie wędki. Pierwsza ma długość 2,21 i c.w. 7-22. Druga została stworzona przede wszystkim do łowienia z brzegu i mierzy 2,51 m, a jej c.w. to 10-42 g.

To nie jedyne nowości, które właśnie pojawiły się w sprzedaży. W serii Diaflex Speeder znakomite recenzje zbiera ważąca zaledwie 98 gramów wędka okoniowa o długości 1,86 m i c.w. 1-8 gramów. Kij niezwykle czuły, skonstruowany tak, by wybaczać błędy wędkarza podczas holu nawet największych pasiaków. Do tego trzy wklejanki do lekkiego spinningu:
2,25 m o c.w. 3-12 g;

2,45 m o c.w. 3-15 g;

2,68 o c.w. 3-20 g.

Ciesząc się urokami lata pamiętajmy o jednym – za chwilę  jeden z najciekawszych okresów dla każdego spinningisty.

Autor: Mateusz Pustuła