SPICY INSTINCT to innowacyjne, unikatowe kompozycje oparte na mieszankach ziół w kulkach i miksów z dodatkiem mączek i ekstraktów. Seria to pięć kompozycji smakowych o nazwach: Grass Spirit, Utopia, Libido, Amigo i Cobra. Co się kryje za tymi nazwami ? O tym dalej…

COBRA – Thyme & Squid & Garlic → Tymianek/Kałamarnica/Czosnek
UTOPIA – Kumin & Crab & Scopex → Kminek/Karb/Scopex
GRASS SPIRIT – Melilot & Hemp & Bread → Chleb/Konopia/Nostrzyk
AMIGO – Fenugreek & Mandarin → Kozieradka/Mandarynka
LIBIDO – Coriander & Crayfish → Kolendra/Rak

kulki karpiowe

W każdej kulce z serii znajdziemy inne kompozycje składowe. To, co ma wyróżniać produkt na rynku to nowoczesne zastosowanie ziół przyprawowych w poszczególnych rodzajach. Każdy rodzaj otrzymał swoją indywidualną mieszankę. Dla przykładu w opakowaniu z nazwą UTOPIA znajdziemy kulki z przewagą mieszanki kminu, kraba i scopexu, a miksy, które zostały stworzone do tej serii kulek, oparte zostały na mączkach i ekstraktach z organizmów morskich i słodkowodnych oraz białkach mlecznych i roślinnych.

To, co da się wyczuć po otwarciu opakowań to zapach ziół takich jak: KOZIERADKA, KOLENDRA, TYMIANEK, KOPER WŁOSKI, NOSTRZYK i KMINEK.

kulki utopia
Oczywiście w ich dokładnym rozszyfrowaniu pomogły nam informacje na etykiecie opakowania. Gama tych ziół ma poprawiać smak kulek a także, co bardzo istotne, ich strawność.

Na tle konkurencji wyróżnia je podstawowa zasada – celem przy projektowaniu smaków była rezygnacja z użycia wszelkich poprawiaczy i ulepszaczy chemicznych i postawienie na naturalność składników, co przekłada się na rozwój i zdrowy wzrost ryb. To temat, który od lat często pojawiał się w rozmowach z ichtiologami. Podczas pracy nad serią tych kulek zespół postawił sobie cel by stworzyć innowacyjny produktu, który byłby jak najbardziej odżywczy i zbilansowany tak, aby odwzorowywał organiczny pokarm. Dlatego w składzie kulek znajdują się między innymi mączki ze zmielonych raków. Nie ukrywamy składu kulek, tajemnicą są tylko proporcje przy komponowaniu miksu. Pozostałe składniki to mąka sojowa pełnotłusta, mąka sojowa odtłuszczona, mąka kukurydziana, proteiny mleczne i mączki i ekstrakty z organizmów morskich i słodkowodnych, ziarna i makuchy roślin oleistych, zioła i przyprawy naturalne, oleje, betaina rozpuszczalna a także aromaty i barwniki naturalne.

kulki proteinowe 2018

Nowe mieszanki ziół, to nie jedyne nowości związane z tym produktem. Dzięki tym bardzo intensywnym zapachom, kulek tych nie trzeba dipować czy zalewać. Ich intensywne innowacyjne kompozycje smakowo-zapachowe, czyli efekt łączenia ziół przyprawowych z naturalnymi mączkami, sprawiają, że dysponujemy unikalną przynętą. Tych kulek nie da się skopiować ! Z pewnością docenia je koneserzy karpiowego hobby.

Seria SPICY INSTINCT to opakowania o wadze 1 kg, kulki 18 mm.

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze, wszystko ładnie pięknie tylko pytanie na jaka porę roku są te kulki? Czy jest jakaś seria na wiosnę i lato? Nie jest mega zaawansowanym łowcą karpi, ale chce troszkę w tym roku więcej połowic, chociaż spróbować połowić 🙂 czy dadzą one jakieś efekty na wodzie niekomercyjnej?

    • Trudno napisać i doradzić jednoznacznie jakie kulki na jaką porę roku. Wiele zależy od specyfiki łowiska i ryb w nim żyjących, co na jednym łowisku się sprawdza na innym niekoniecznie. Sa łowiska gdzie na wiosnę połowisz na smrody, a sa gdzie tylko na owoc. Testuj 🙂 Ja bym wybrał coś z tych dwóch COBRA ? Thyme & Squid & Garlic ? Tymianek/Kałamarnica/Czosnek, UTOPIA ? Kumin & Crab & Scopex ? Kminek/Karb/Scopex