Nie tylko dla wyczynowców

Firma Robinson Europe to znany w Polsce i Europie producent znakomitej jakości sprzętu dla wędkarzy wyczynowych. Tym bardziej cieszy fakt, że w roku 2020 pojawiają się w ofercie dwie odległościówki oraz matchowy kołowrotek, które zachwycają stosunkiem jakości do ceny. Wędkarstwo wyczynowe kojarzyło się, bowiem z niebotycznymi kwotami, tymczasem Robinson zaskakuje, wypuszczając na rynek…

WĘDKI VDE-ROBINSON NANO CORE MATCH SX3 oraz MX3

Przy pierwszym kontakcie zarówno SX3 jak i MX3 zwracają uwagę bardzo smukłymi blankami oraz naprawdę dużym zapasem mocy. Pomimo owego zapasu dają sporo frajdy nawet z holu niewielkich ryb. Jest to zasługa bardzo dobrego wyważenia tych wędek oraz użytego grafitu. W przypadku wędek SX3 mamy do czynienia z grafitem do 48 mln PSI, odległościówki MX3 z kolei, to grafit do 62 mln PSI. Pod względem designu obie serie są do siebie podobne, choć w przypadku SX3 rękojeść wykonano w całości z pianki EVA, natomiast seria MX3 ma korkowo-piankową rękojeść, którą w newralgicznych miejscach zabezpieczono wstawką z korkogumy. Pod względem obecnych na rynku standardów matchówki Robinsona wnoszą zupełnie nową jakość, oferując wysokiej klasy, wyczynowe wędziska w stosunkowo niskiej cenie.

WĘDKI VDE-ROBINSON NANO CORE MATCH SX3 oraz MX3

Seria VDE-R Nano Core Match SX3 obejmuje trzy modele:

3,90 m / 5-20 g / waga: 240 g

4,20 m / 5-20 g/ waga: 250 g

Seria VDE-R Nano Core Match MX3 obejmuje dwa modele:

3,60 m / 6-18 g / waga: 175 g

3,90 m / 6- 18 g / waga: 200 g

4,20 m/ 6-18 g / waga: 216 g

KOŁOWROTEK VDE-ROBINSON MATCH FD

Dopełnieniem jednego z powyższych zestawów może być nowość w roku 2020 – kołowrotek dedykowany do odległościówki, w którym zastosowano mocną przekładnię typu „High Speed”. Przy lekkiej grafitowej konstrukcji (model w rozmiarze 306 waży 255 g, natomiast nieco większy 406 tylko 278 g), 5 łożyskach, w tym jednym oporowym oraz wzmocnionym rurkowym kabłąku otrzymujemy produkt, który spełni wymagania zarówno wędkarzy bardziej, jak i mniej doświadczonych. Na uwagę zasługuje fakt, że kołowrotek VDE-ROBINSON MATCH FD ma bardzo precyzyjny, multitarczowy hamulec a przy jego tworzeniu brał udział reprezentant VDE-ROBINSON TEAM (przypomnijmy: Drużynowy Mistrz Polski 2019) – Paweł Szlachta. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowej szpuli a kołowrotek objęty jest aż 5-letnią gwarancją!

KOŁOWROTEK VDE-ROBINSON MATCH FD
KOŁOWROTEK VDE-ROBINSON MATCH FD

Zobaczcie film z łowienia takimi zestawami:

Autor: Mateusz Pustuła