Nowości wędkarskich na rynku przybywa. Kto potrafi za tym wszystkim nadążyć? Coraz lżejsze wędki, dopracowane technologicznie kołowrotki czy żyłki i plecionki z rewelacyjnymi parametrami. Także na rynku przynęt i zanęt roi się od nowinek. Sprostają wymaganiom najbardziej doświadczonych wędkarzy.

Wędki robione z włókien szklanych, cechujące się dynamiczną, sztywną akcją. Łączenie nasadowe w tych wędkach powoduje równomierne ugięcie podczas holu ryby. Zaopatrzone są w przelotki na specjalnych stopkach. I co dodatkowo ważne współpracują ze wszystkimi modelami plecionek. Wspaniałe wielozadaniowe woblery do znacznie większych wyrzutów, mające agresywną i dynamiczną pracę. Do tego solidny korpus z tworzywa, utwardzony drutem gwarantuje utrzymanie holu najbardziej agresywnej ryby. Jako gadżetu możemy użyć wykrywacza ryb. Jest to sonar przeznaczony zarówno dla amatorów jak i wytrawnych wędkarzy. Odszukuje i lokalizuje ryby, dodatkowo określa głębokość wody. Urządzenie zasilane jest bateriami, pozwala na określenie parametrów na głębokości do 100 metrów. W nowościach wędkarskich dostępny jest także szeroki wachlarz plecionek. Wykonane są z najwyższej jakości mikro włókien, idealnie splecionych w kompaktowy, okrągły kształt. Idealnie dopasowują się do szpuli kołowrotka. Umożliwiają silne rzuty. Także przynęty zaskakują coraz lepszą precyzją wykonania. Są sprężyste, doskonale wyważone i doskonale imitują pracę naturalnych pierwowzorów.

Nowości jest wiele trudno wymienić wszystkie, to czy sobie na nie możemy pozwolić zależy oczywiście od zasobności naszego portfela i warunków w jakich łowimy.