Jedną z firm działających na polskim rynku wędkarskim jest Profess Fishing. Firma powstała 2001 roku. Zajmuje się produkcją zanęt wędkarskich, pelletów o różnej wielkości, kulek proteinowych, dipów, boosterów oraz materiałów potrzebnych do własnej produkcji „kuchni karpiowej”. W ofercie znajdują się też akcesoria wędkarskie. Hasło jakie przyświeca jej założycielom to „Ryby w zasięgu haczyka”.

Przegląd oferty firmy Profess warto zacząć od zanęt wędkarskich. Powstały w oparciu o wieloletnie doświadczenia zawodników wyczynowych. Dobór składników, frakcja zostały dobrane pod odpowiedni gatunek ryby. Zanęty produkowane są ze składników naturalnych. W ofercie są następujące serie: HPB, EFFECT, STANDAD, EXTRA, TURBO, BAZOWE, KARPIOWATE.

Nowością na ten sezon są zanęty z serii OPTIMA. Jak sama nazwa wskazuje wyróżnia je optymalna kompozycja składników.

zanęty optima
Nowością na ten sezon są zanęty z serii OPTIMA

Mogą być stosowane w różnych formach, przy nęceniu w postaci kul zanętowych, łowieniu klasycznym koszyczkiem zanętowym czy przy użyciu podajników do method feeder. Zanęta pakowana jest w opakowania 1kg. Zanęty wyróżnia bardzo oryginalne połączenie smakowe: miód z kokosem, wątroba z czosnkiem, halibut z pieprzem. Są także klasyczne zapachy: wanilia, truskawka, tutti frutti.

Na uwagę zasługują także zanęty Method Feeder. Występują w dwóch seriach: Explosive – seria, która ma w sobie micropellet o grubości 2 i 4 mm oraz serii Ready – gotowej bezpośrednio do użycia. Obie serie zalecane są szczególnie przy punktowym nęceniu.

Profess Fishing to także pellety. W ofercie dostępne są serie zanętowe jak i haczykowe. Pellety zaczynają się od średnicy 2mm, a kończą nawet na średnicy 30mm. Drobniejszy pellet 2 i 4 mm można stosować samodzielnie w podajnikach do methody, jak i dodawać jako komponent do mieszanek zanętowych. Grubsze pellety doskonale nadadzą się do nęcenia dywanowego, tworząc przy dnie wabiący ryby obszar.

Różne kolory, różne smaki, często bardzo ciekawe jak np. tłusty śledź, czosnek/chili czy halibut/betaina oraz bardzo klasyczne takie jak kukurydza, wanilia, tutti frutti powodują, że z oferty firmy może skorzystać praktycznie każdy. Serie zanętowe pelletów to: FISH IMPULS, EXPRESS IMPULS, MUTLI IMPULSE, PELLET MICRO METHOD, MICRO, TWISTER, FISH. Ciekawa opcja jest pellet amurowy. Pokrywa go specjalna sproszkowana powłoka, dzięki której zaczyna pracować bezpośrednio po kontakcie z wodą. Profess Fishing posiada również w ofercie pellety haczykowe z dziurką, które mogą być używane przy metodzie włosowej.

Dostępne są w rozmiarach 12/16/20 mm. Zwolennicy method feeder mogą skorzystać z serii Mini Pellets. Są to 8mm produkty o smakach takich jak: ochotka, soczysta morwa, kryll, czosnek-chili, leszcz – brasem, łosoś –kryll, orzech tygrysi, halibut-chili, truskawka, wanilia, wanilia – kukurydza – konopie, konopie prażone, wątroba – scopex, tutti – frutti, słodka kukurydza.

 

Jeśli ktoś lubi mniejsze przynęty znajdzie coś dla siebie w serii Soft Pellets. Jest tam kilka smaków produktów o średnicy 6mm, które można zakładać bezpośrednio na haczyk.

 

Zwolennicy wędkarstwa karpiowego mogą kojarzyć firmę Profess z programu Carp Signal Baits. Powstał on z myślą o miłośnikach łowienia „miśków”. Obejmuje on kulki zanętowe, haczykowe, pływające, pop-up fluo, a także mini kulki pop-up, idealne do method feeder.

Nowością tegoroczną są kulki HOOK BOILIES TWO TONE. Kulki wyrobione z połączenia dwóch odrębnych miksów, o wysokiej zawartości protein, ziaren i atraktorów. Dostępne są w rozmiarze 16 i 20 mm o smakach: COCONUT & CINNAMON, SMOKED HALIBUT & ROBIN RED, SWEET CORN & HEMP, MULBERRY & VANILLA, PINEAPPLE & SCOPEX, SPICY STRAWBERRY, SMOKED GARLIC & BLACK PEPPER.

Carp Signal Baits to także duży wybór dipów, boosterów i liquidów, wzbogacających i „dopalających” kulki i pellety.

Obok wyżej wymienionych produktów w ofercie można znaleźć jeszcze komponenty zanętowe, różnego rodzaju mączki, ziarna, melasy, barwniki, koncentraty zapachowe i inne produkty potrzebne na wyprawie wędkarskiej.