Metoda drop shot z powodzeniem sprawdza się w łowieniu różnych gatunków ryb. Jednak nie wszystko w tej metodzie jest do końca uniwersalne. Dużo zależy od przynęty, która to stanowi najważniejszy element, bowiem rodzaj użytego wabika decyduje o tym, jaki okaz uda nam się złowić. Bez względu na to, co chcemy łowić ogromną zaletą przynęt na drop shota jest to, że są one wykonane z silikonu.

Przynęty na okonia

Okoń jest dość leniwym okazem, dlatego trzeba naprawdę się natrudzić, żeby udało się go złowić.  Przynęt do drop shota jest bez liku. Możemy używać imitacji ryb, wodnych bezkręgowców. Przynęty te są o tyle fajne, że nie pracują poziomo, tylko wpadają w drgania na skutek delikatnych szarpnięć.

Przynety drop shot na okonia
Piękny okoń to nagroda za wytrwałość

Przynęty na szczupaka

W tym przypadku fajnie jest kombinować zarówno z kolorami jak i rodzajami. Szczupaki mogą być wybredne. Jednak przynętą, która zawsze powinnam nam pomóc akurat z tym rodzajem ryby są różnego rodzaju gumy.

Przynety na okonia i szczupaka
Takie przynęty sprawdzą się nie tylko na okonia ale i an szczupaka czy sandacza

Przynęty na sandacza

Sandacz jest mało wybredną rybą jeśli chodzi o rodzaj przynęty. W jego przypadku sprawdzą się zarówno larwy, małe rybki, raczki, robaki, twisterki. Niektórym szczęściarzom udaje się go również złowić przy pomocy ripperów.

Jak widać wybór odpowiedniej techniki połowu to nie wszystko. Grunt to zastosowanie dobrej przynęty. Czasami nie jest to trudne w przypadku mniej wymagających ryb, a niekiedy trzeba się sporo natrudzić zwłaszcza jeśli przyjdzie zmierzyć nam się np. z okoniem.

1 KOMENTARZ