Warto przed zastosowaniem przynęty, zastanowić się nad zanętą. Łowisko na amury powinno być odpowiednio przygotowane. Warto więc nęcić miejsce połowu kukurydzą i ziemniakami. Do zanęcania należy przystąpić od 3 do 5 dni przed rozpoczęciem łowienia. Warto pamiętać, że inne ryby również mogą zainteresować się tak przygotowaną zanętą. W tym wypadku należy zwiększyć kawałki ziemniaków, w celu uniknięcia takiej sytuacji. Zanęta może być atrakcyjniejsza, jeśli doda się kulki proteinowe.

Jaka przynęta i zanęta na amura
Kukurydza to podstawa amurowego menu

Amur na kukurydzę

Doświadczeni wędkarze najczęściej łowią amury na gotowane ziarna kukurydzy oraz na kulki proteinowe. Niektórzy również wybierają łowienie amurów na śliwki, wiśnie, sałatę, skórki od chleba, a także groch i pellet. Amury skuszą się również na liście sałaty i pędy młodych trzcin. Z pokarmów pochodzenia zwierzęcego ryby te wybierają czerwone i białe robaki.

1 KOMENTARZ

  1. Jak dla mnie numer jeden zanęta to kukurydza. Oczywiście najpierw ja moczę, później gotuję. Mozna wzbogacić ja o kilka kulek przed nęceniem. Ja daję albo truskawkę albo np. ananasa lub sliwkę. Przyneta na amura nieróżni się od tego co w zanęcie.