Przynęty gumowe na okonia – 5 propozycji

0
4071

Okoń jest jednym z najczęściej poławianych drapieżników metoda spinningową. Warto więc przyjrzeć się dostępnym na rynku przynętom gumowym na okonia. Poniżej prezentujemy 5 propozycji gum okoniowych, które powinny znaleźć się w pudełku każdego okoniowego maniaka.

5. Jaskółka Phoenix Bleak Shad

bleak-shad Phoenix

BLEAK SHAD od firmy Phoenix jest jedną z skuteczniejszych przynęt okoniowych.  Najczęściej stosowana jest do metody Drop Shot. Producent – firma Phoenix wykonał ją z bardzo miękkiego i elastycznego materiału. Dzięki temu łatwiej nadać jej specyficzną pracę i sprowokować okonia do ataku. Można ją stosować klasycznie na główce jigowej (najlepiej w kształcie trójkątnym), jak również w metodzie bocznego troka. Częstym przyłowem jest szczupak.

4. Keitech Easy Shiner

Keitech Easy Shiner

Keitech Easy Shiner to kolejna przynęta na okonia w naszym zestawieniu. Można napisać, że to uniwersalna przynęta, dająca wędkarzowi wiele możliwości jej zstosowania, od Drop Shot-a po klasyczne jigowanie. Do produkcji gumy wykorzystano różne tworzywa sztuczne oraz tzw. proces wtrysku w dwóch odcieniach koloru.

3. Lucky John Tioga Pro

Lucky John Tioga Pro

Kolejna przynętą w naszym okoniowym zestawieniu jest Tioga Pro od Lucky John. Specyficzna konstrukcja gumy pozwala nadawać jej bardzo prowokujące do ataku ruchy. Idealnie nadaje się do łowienia z mico główkami jigowymi. Jest to przynęta zapachowa o aromacie makreli.

2. Stinger Shad

Stinger Shad

Następną przynętą, którą warto mieć ze sobą nad wodą jest Stinger Shad od Relax Lures. To połączenie przynęty typu drop-shot i miękkiej plastikowej przynęty typu jerk. Agresywna praca ogona prowokuje okonie do ataku. Stinger Shad idealnie pasuje do metody Drop Shot. Więcej o przynęcie tutaj.

1. Relax Banjo

relax banjo

Ostatnią przynętą w naszym zestawieniu gum na okonie jest Banjo od firmy Relax Lures. Banjo jest hybrydowym połączeniem dwóch typów przynęt – korpusu płotki i ogona twistera. Jego charakterystyczna cecha jest to, że gwałtownie faluje i trzepocze na powierzchni nawet przy najmniejszym ruchu. Więcej tutaj.