Jako, że dawno nie uzupełniałem swoich akcesoriów wędkarskich postanowiłem zmienić ten stan rzeczy. Pierwszą rzeczą, którą postanowiłem wymienić jest pudełko na drobne akcesoria – haczyki, koszyczki, żyłki przyponowe, rurki antysplontaniowe itp.

Na rynku jest sporo tego typu pudełek. Mimo wszystko ważnym elementem jest cena, która musi iść w parze z jakością wykonania. Pierwszym krokiem jaki wykonałem było udanie się sklepu wędkarskiego aby zapoznać się z ofertą. Oczywiście można zamówić przez Internet, jednak wolałem najpierw zobaczyć, „dotknąć” ewentualny produkt, który chciałbym zakupić.

Spośród kilku wybrałem pudełko karpiowe Compact M firmy Robinson. Pokrótce przedstawię Wam parametry. Mój produkt ma wymiary 270x200x55 mm i idealnie wpasuje mi się w boczną kieszeń pokrowca. W sklepie widziałem jeszcze większy model L jednak nie zmieściłby się do pokrowca, dlatego decyzja padła na M.

Po otwarciu pudełka w oczy rzucają się dwie rzeczy. Po pierwsze sześć mniejszych pudełeczek na różne akcesoria, o różnej ilości przegródek – od 1 do 8. Każde pudełeczko jest zamykane indywidualnie, co daje możliwość nie tylko trzymania ich w głównej paczce, ale także indywidualnie np. w plecaku. Zmieszczą się tutaj np. ciężarki przelotowe, haczyki, krętliki i inne drobne akcesoria. Drugą rzeczą, która przypadłą mi do gustu to regulowane przegrody głównego pudełka. Mamy do dyspozycji 3 szersze płytki i 3 węższe, które możemy ustawić w dowolny sposób. W ten sposób w każdej chwili będę mógł dostosować paczkę w zasadzie do każdej metody wędkarskiej, nie tylko wówczas kiedy jadę na karpie.

Pudełko kosztuje około 40 zł. Jak tylko czas mi na to pozwoli zabiorę go na pierwszą wędkarską wyprawę. Poniżej wstawiam Wam kilka zdjęć, abyście sami zobaczyli jak ono się prezentuje.

pudełko na akcesoria wędkarskie

Tak wygląda po otworzeniu
Tak wygląda po otworzeniu
W jego skład wchodzi sześć mniejszych pudełeczek
W jego skład wchodzi sześć mniejszych pudełeczek
Każde z nich jest indywidualnie otwierane i zamykane i posiada różną ilość przegródek
Każde z nich jest indywidualnie otwierane i zamykane i posiada różną ilość przegródek
Pudełko główne posiada 3 szersze ruchome przegródki i 3 węższe
Pudełko główne posiada 3 szersze ruchome przegródki i 3 węższe
Można je włożyć np. tak
Można je włożyć np. tak

7 KOMENTARZE

  1. Czego to oni nie wymyślą. Co rusz w sklepach pojawiają się nowe produkty za które niepotrzebnie przepłacimy a będą leżały w kącie. Dajmy np te pudełka ,tyle ich jest a mogę się założyć że nie wszystkie weźmiesz nad wodę 😉 ( oczywiście nie to żebym się czepiał czy coś ) 😛 Ja osobiście biorę 1,2 ale to może być też kwestia gustu 🙂