W dniach 18-19 czerwca odbył się VIII MARATON WĘDKARSKI W WILCZEJ WOLI pod honorowym patronatem  Senator Rzeczpospolitej Polskiej Janiny Sagatowskiej.

Udział w zawodach potwierdziło 30 trzyosobowych drużyn czyli dziewięćdziesięciu wędkarzy plus osoby towarzyszące.

Zawody otworzył Prezes koła PZW nr.3 Rozwadów „Mecenas i Ojciec” tychże zawodów Kol. Piotr Wroński.

Po przywitaniu przybyłych głos zabrał sędzia główny maratonu sędzia klasy krajowej Kol. Jerzy Górecki i przedstawił zasady obowiązujące podczas łowienia i nie tylko.

Losowanie które jak zawsze na wszystkich zawodach przysparza wielu emocji i dla wędkarzy wylosowane dobre miejsce jest niczym szóstka w totolotka pozwoliło wyruszyć na stanowiska i rozpocząć wędkarskie zmagania.

Atutem była pogoda która naprawdę rozpieściła nas w tym roku słoneczko i i lekkie podmuchy wiatru dla niejednego wędkarza wręcz idealna. W południe na stanowiska dociera obiad dla zawodników. Do godzin późno popołudniowych idylla. Niestety nic nie trwa wiecznie i wtedy przychodzi chwila kiedy na horyzoncie pojawia się ogromna czarna chmura i towarzyszy jej wzmożony wiatr. Sędziowie wagowi którzy wychodzili w tym czasie na stanowiska zastanawiali się czy aby zdążą zważyć ryby przed nawałnicą która wisiała nad Wilczą Wolą. I tu pomógł wiatr, który rozdmuchał burzę i nasze obawy.

Pierwsze ważenie i naprawdę świetne wyniki, najwięcej ryb wyholował tego dnia Kol. Łukasz Żółtek który zanotował blisko 10kg i do tego w pierwszy dzień maratonu dzień miał największą rybę, karasia srebrzystego o wadze 1600g. Nadszedł wieczór, a z nim intensywniejsze brania. I właśnie tu pojawia się największa ryba zawodów Leszcz 1910g. Poranek i drugie ważenie zweryfikowało kto w nocy spał, a kto łowił.

I tak po zsumowaniu wyników indywidualnych i drużynowych wyłoniliśmy zwycięzców VIII Maratonu Wędkarskiego w Wilczej Woli.

Klasyfikacja indywidualna:

1.Baran Krzysztof – 34,910

2.Andrzej Mazur – 27,530

3.Łukasz Żółtek – 26,370

4.Sebastian Kluziński – 25,440

5.Bartosz Waśkiewicz – 22,720

Zwycięskimi drużynami zostali:

1.Koło nr.13 ENERGETYK III

2.MZZPE FEDERAL MOGUL

3.Koło nr.13 ENERGETYK V

4.ROZTOCZE ZAMOŚĆ

5.Koło Nr.3 ROZWADÓW

Zwycięzcom puchary ufundowane przez Senator Rzeczpospolitej Janinę Sagatowską wręczyła w jej imieniu Dyrektor Biura Senatorskiego Małgorzata Wojciechowska. Nagrody rzeczowe takie jak łóżka karpiowe ,fotele ,krzesła ,wędki i wiele innych atrakcyjnych rzeczy wręczył Prezes koła Nr.3 Rozwadów Piotr Wroński. Nagrodę za największą rybę zawodów ,tradycyjnie ufundował i wręczył Prezes koła Nr.35 Raniżów. Po dekoracji przystąpiliśmy do tradycyjnej wędkarskiej biesiady przy pieczonym prosiaku i zimnym piwie w towarzystwie przedstawicieli władz, sponsorów i mecenasów VIII Maratonu Wędkarskiego w Wilczej Woli.

Wszystkim którzy wspierali te jakże potrzebne w regionie zawody serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.