Prezentacja przynęty Relax Jankes od Relax Lures. Idealna przynęta na okonie, sandacze, szczupaki. Produkowana w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach, ciesząca się dobrą opinią w wędkarskim świadku.  Nie powinno jej zabraknąć w pudełku żadnego spinningisty.

Relax Jankes występuje w następujących rozmiarach: 6, 4, 3, 2 cale.

Jankes, nazwany tak po najstarszym synu Witolda Kowalczyka, jest jednym z najwcześniejszych projektów przynęt o tym kształcie. Jankes w rozmiarze 6 cali był docelowo stworzony na Sumy i Szczupaki. Jego konstrukcja jest płaska, ale także zaokrąglona z wyjątkowo obszernym ogonem. Po zarzucaniu Jankes rozdziera wodę, pozwalając ogonowi uderzać o powierzchnię z głośnym pluskiem, który pobudzi Sumy i Szczupaki. Przynęta perfekcyjnie nadaje się na powolne wody i jeziora.

Jankes 4 calowy ma bardziej klasyczny, opływowy kształt, przypominający nieco literę V. Jest to jedna z najbardziej wszechstronnych przynęt przeznaczona na wszelkie akweny wodne dookoła świata, idealna do łowienia różnych gatunków ryb.

Jankes 3’ ma klasyczny, opływowy wygląd w kształcie litery V. Jest to jedna z najbardziej wszechstronnych przynęt przeznaczona na wszelkie akweny wodne dookoła świata, idealna do łowienia różnych gatunków ryb.

Jankes 2’ ma klasyczny, opływowy wygląd w kształcie litery V. Jest to jedna z najbardziej wszechstronnych przynęt przeznaczona na wszelkie akweny wodne dookoła świata, idealna do łowienia średnich i małych gatunków ryb. Dostępna jedynie w serii kolorystycznej Tail Colors.