Tegoroczne Targi Wędkarskie Rybomania 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Można śmiało stwierdzić, że zostało włączone końcowe odliczanie przed startem imprezy, która rozpocznie się już w piątek 12 lutego od tzw. VIP day czyli dnia branżowego.

Jak głosi hasło targów „Sezon wędkarski rozpoczyna się w Poznaniu” i chyba nie wypada się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Setki wystawców, tysiące zwiedzających, niepowtarzalny klimat tworzą z tej imprezy rangę jednych z największych w Europie a kto wie czy i nie na świecie.

Każdy kto choć raz przyjechał na ten czas do Poznania na pewno nie wyszedł niezadowolony. Nie jest istotne jaką metodę wędkarską preferujemy, każdy z nas znajdzie coś dla siebie, od wędzisk karpiowych, kołowrotków, łodzi, jachtów, po ręcznie wykonywane przynęty na drapieżniki.

Pawilon Wystawców Rybomania

Pełna lista wystawców Targów Rybomania 2016 w Poznaniu.

Targi to nie tylko okazja do zakupienia sprzętu, ale też do porozmawiania ze specjalistami w łowieniu różnych gatunków ryb. Będzie ich wielu, ale chyba największą będzie Jakub Vagner, znany z programów wędkarskich emitowanych na kanałach Discovery. Rybomania w Poznaniu to także panele dyskusyjne, na których można usłyszeć wiele ciekawych opowieści, otrzymać cenne porady, czy wyrazić swoją opinię w danej kwestii. Jak każdego roku w czasie trwania targów odbędzie się Festiwal Filmów Wędkarskich im. Jerzego Biedrzyckiego. Komisja wybierze, te najlepsze spośród zgłoszonych do konkursu.

Idąc za naszymi piłkarzami, którzy świętowali awans na Euro 2016 do Francji możemy powtórzyć „Oj będzie się działo!”.

Z własnego doświadczenia wiemy, że czas w trakcie targów ucieka niesamowicie szybko. Wiele osób przyjeżdża z różnych zakątków nie tylko Polski ale i całej Europy. Warto na zwiedzanie zarezerwować sobie na zwiedzanie nie tylko jeden dzień ale i dwa dni. Wspominał o tym zresztą dyrektor targów Piotr Kamiński na jednym z ostatnich vlogów.

Dlatego też warto poszukać dla siebie odpowiedniego miejsca noclegowego. Naszą propozycją w tym roku będzie Hotel Traffic, znajdujący się w Poznaniu przy ulicy Niezłomnych 1, wejście C w sąsiedztwie Starego Browaru. Przy wyborze hotelu warto kierować się jego położeniem, aby nie tracić zbędnego czasu na dojazdy autem czy komunikacją miejską na teren targów. Hotel Traffic położony jest około 800 metrów od MTP, a więc dotarcie na Rybomanię spacerkiem zajmie zaledwie kilka minut. Ponadto odległość do Dworca Kolejowego czy Dworca Autobusowego to odpowiednio 600 metrów i 200 metrów, dzięki czemu spokojnie można się poruszać nie korzystając z komunikacji miejskiej czy taksówek. Hotel dysponuje liczbą 100 miejsc noclegowych w 43 pokojach. Są to pokoje zarówno jednoosobowe jak i dwu, trzy i czteroosobowe. Dzięki czemu jadąc „większą ekipą” można mieć wspólny pokój, co na pewno obniża koszty przyjazdu do Poznania. Wszystkie pokoje wyposażone w łazienki, dostęp do darmowego bezprzewodowego Internetu oraz w telewizję satelitarną. Można wykupić sobie śniadania, które wydawane są w formie bufetu. Przez całą dobę czynny jest aneks kuchenny wraz z jadalnią, gdzie można przygotować posiłek po całym dniu zwiedzania. Warto dodać, że obiekt jest nowy, powstał w drugiej połowie 2012 roku. W ostatnim czasie zostało wybudowane nowe skrzydło, w którym znajdują się nowe pokoje, budynek z windą. Istnieje także możliwość ze skorzystania z niestrzeżonego parkingu.

Hotel Traffic propozycją na Targi Wędkarskie
Hotel Traffic propozycją na Targi Wędkarskie

Dla naszych czytelników mamy niespodziankę. Każdy kto wybierze się do Poznania na targi i zechce nocować w hotelu Traffic, na podanie hasła Rybomania otrzyma 10% zniżki na nocleg. Promocja jest ważna przy rezerwacji mailowej oraz telefonicznej i dotyczy pobytu w dniach 11-14.02.2016r.