Rzeka Bug w okolicach Kryłowa (gmina Mircze, powiat hrubieszowski, województwo lubelskie) jest rzeką- granicą z Ukrainą. Jest to jedno z najbardziej dzikich łowisk w Polsce, gdzie można połowić takie okazy jak: sum, szczupak, sandacz, okoń, karp, boleń, lin. Odcinek w Kryłowie, Prehoryłem i Gołębiu charakteryzuje się mnogością dobrych miejscówek. Rzeka w tych okolicach jest idealna dla spinningu, czy łowienia metodą gruntową. Należy montować mocne zestawy, gdyż ryby lubią się chować w licznych konarach drzew, skąd ciężko je wyprowadzić (co świadczy o dzikości łowiska). Warto porozmawiać z mieszkańcami Kryłowa np. o miejscówkach czy sposobach połowu, gdyż dobrze znają tą rzekę i w większości sami są wędkarzami. Rzeka Bug w okolicach Kryłowa jest doskonałym miejscem na odpoczynek „przy wędce”, w kontakcie z dzikością i pięknem natury.

Ważne Informacje

Jako, że Bug jest rzeką graniczną przebywanie na łowisku należy zgłosić do placówki Straży Granicznej w Kryłowie (telefonicznie bądź osobiście). Inne przebywanie jest niedozwolone.
Pamiętać należy również o podbiciu Karty Wędkarskiej, gdyż łowisko kontrolowane jest przez Społeczną Straż Wędkarską. Do Kryłowa prowadzi droga lokalna z Hrubieszowa. Noclegi można znaleźć w Hrubieszowie, Mirczu, Kryłowie.

Telefony

Placówka SG w Kryłowie
telefon: +48 84 651 83 00
adres: ul. Hrubieszowska 7, 22-530 Mircze

Włodarzem łowiska jest ZO PZW Zamość
telefon: +48 84 638 45 56
adres: ul. Wojska Polskiego 15, 22-400 Zamość

2 KOMENTARZE

  1. byłem tam w 2013 roku i potwierdzam to, co pisze autor- naprawdę jest dziko:) denerwujące jest trochę to, że trzeba się meldować w SG, no ale wiadomo- granica państwa. wyciągnąłem tam ładnego sumika, a kumpel co ze mną był złapał….wilgoć:) ale nie zraził się i na pewno tam jeszcze wrócimy, być może w tym sezonie